0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Svetový pohár TKD ITF v Sydney, Austrália

ITF-World-Cup-2018-smDňa 18.9.2018 dvojica úspešných členov ŠK GE-BAEK Prešov Jakub Tomáš II. dan a Lenka Palaščáková IV. dan odlietala z letiska vo Viedni na 7. Svetový pohár Taekwon – Do ITF 2018, ktorý sa bude konať v meste Sydney, Austrália, Olympic Park Quay Center v termíne 25. – 30. september 2018. Súťažiť budú v disciplínach športový boj, špeciálne techniky a súborné cvičenia. Sydney je jedno z najzaujímavejších miest v Austrálii, má veľkú rôznorodosť v kultúre, dobré jedlo, nočný život, slávnu pláž Bondi, Operu, Zoo Taronga a múzeá. Sydney má niečo pre každého návštevníka, ktorý navštívi jeho brehy. Všetci prosím našim dvom športovcom držať všetkých dvadsať, lebo od stredy už začína sútaž.

Prvý súťažný deň a hneď skvelá správa:

MAME BRONZ!!!!!!

Super výsledok jedného z dvoch zástupcov ŠK GE-BAEK Prešov súťažiacich na SP TKD ITF v Sydney.
Jakub získal v špeciálnych technikach 3. miesto!!!!!. Najskôr sa dostal do TOP 6-tky, kde postúpil zo 66 súťažiacich. Po kopnutí oboch kopov ap vo výške 260 cm a yop 140 cm. Na to sa dostal do rozstrelu s ďalšími 6 súťažiacími. Nasledoval prvý kop ap 270 cm, kde Jakubovi doska podskočila no nepretočila sa ani za 1 bod…ale bolo to tesne!!!!!!…O 1-2 miesto bojovali Australia a Novy Zéland – vyhrala súťažiaci  z NZ. Jakub išiel napokon do rozstrelu cez druhý kop ktorým bol yop vo výške 150 cm ktorý Jakup kopol  za tri body spolu aj s Rumunským súťažiacim a  máme BRONZ. GE-BAEK PREŠOV, SLOVKIA.

CELKOVÉ ZHRNUTIE ÚČASTI NA SP.

Cestu na svetový pohár Lenka s Jakubom odštartovali v sobotu 22.9. letom z Zürichu o 11:40 do Abu Dhabi – Perth – Sydney. Celkovo let trval 1 deň a 17min a do Sydney dorazili večer o 23:30 austrálskeho času (+8h). Samotná súťaž prebiehala v Sydney Oplympic Parku, v dejisku Olympijských hier r. 2000, kde sú taktiež ubytovaní (cca 15min chôdze od haly), na najvyššom poschodí Quest Olymic Hotel s výhľadom na športový komplex, konkrétne na atletický štadión a Anz arénu. Po nekonečne dlhej ceste ich v pondelok 24.9. čakala registrácia, tréning, nákup potravín na nasledujúci týždeň, keďže sa stravujú samostatne ( ubytovanie v izbe – studio room so samostatnou kuchyňou) a zoznámenie sa so samotným komplexom. Celý Oplympic Park by sa dal prirovnať k jednému veľkému sídlisku, kde sa nachádza xy štadiónov; komplex hotelov, reštaurácií, kaviarní, železničnej stanice a pod. . Všetko je veľmi úhľadne upravené a čisté s vinikajúcim označením kde čo nájsť. V utorok ich čakalo váženie a opäť 2x tréning. Samotná súťaž sa začala v stredu 26.9. čo pre nich znamenalo ich 1. súťažný deň v kategórii Tuly ( Lenka III. Dan a Jakub II. Dan). Ako prvá deň odštartovala Lenka proti nórskej súperke Lind s ktorou však zápas prehrala. Poobede nasledovala Kubova kategória v ktorej v prvom kole vyhral nad súperom z Nového Zélandu, v druhom kole nad súperom z Austrálie, no bohužiaľ v treťom kole prehral nad súťažiacim z NZ. V štvrtok nám deň odštartoval Kubo s úžasným výsledkom – 3. miestom v špeciálnych technikách a poobede sa k medaile priblížila Lenka, ktorá v prvom zápase zdolala súperku z Argentíny, no v druhom kole (zápase o medailu) prehrala 20sec. do konca zápasu, opäť so súperkou z Argentíny. V piatok – pre Kuba a Lenku už posledný súťažný deň, znamenal ráno sklamanie z neočakávanej Kubovej prehry proti Japonskému súperovi a popoludňajšiu radosť z ďalšieho úspechu našej výpravy , ďalšieho 3. miesta v špeciálnych technikách, ktorý pre náš klub získala Lenka. Momentálne si dvojica užíva krásy mesta Sydney a jeho okolia.