0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

SOFIA OPEN 2016 – turnaj TKD ITF Bulharsko

Dňa 18.11.2016 odchádza v skorých ranných hodinách síce menšia ale o to odhodlanejšia a bojovne naladená výprava prešovských taekwondistov z ŠK GE-BAEK Prešov na turnaj TKD ITF do ďalekej Sofie v Bulharsku pod názvom SOFIA OPEN. Náš klub budú na tomto turnaji reprezentovať žiačka Diana Obcovičová, Tomáš Petro a Richard Novák a seniori David Trochan a Lenka Palaščáková pod trénerskou taktovkou Róberta Baláža a Marcela Petra. Tím bude na ceste podporovať  Marián Trochan a vozidlo spolu s vodičom  na cestu nám poskytla spoločnosť JANTER  z Ovčieho. Na mieste súťaže bude náš tím doplnený aj reprezentantkou klubu ŠK Drako – Smolenice Svetlanou Losso. Samotná súťaž bude prebiehať dňa 19.11.2016 takže všetkým súťažiacim držíme všetkých 10…….GE-BAEK!!!!!!!!!!!6 Súťažiacich a  17 cenných kovov, skvelý GE-BAEK. Súťaže v bulharskej Sofii sa zúčastnilo 320 súťažiacich zo  4 krajín. Všetko začalo v piatok ráno o 05.20 hod. Po 14 hodinovej jazde sa náš tím konečne ubytoval v peknom súkromnom hotely JAGODA kde po príjazde prebehla povinná registrácia. Všetci v pohode prešli vážením a to znamenalo že sa mohli priamo v hotely navečerať a uložiť do postelí aby mohli reprezentovať Prešovské a zároveň Slovenské TKD. Súťažilo sa vo všetkých disciplínach a kategóriach Taekwonda.  Ako prvá do ringu nastupovala na špeciálne a power techniky Diana no darilo sa jej tak na polovicu a nakoniec získala bronz v prerážacích technikách čo bolo skvelé umiestnenie v porovnaní z jej súperkami ktoré boli fyzicky ďaleko silnejšie. Hneď potom súťaž v súbornom cvičení kde na tom bola ďaleko lepšie a to pre ňu znamenalo striebornú medailu. Nasledoval sparing žiačok kde Diana nesplnila pokyny trénerov prehrala hneď v prvom zápase no dobrý los pre ňu znamenal 3.miesto. Po nej nasledovala disciplína Tul junioriek, kde súťažila Svetlana a skvelo. Porazila všetky súperky a získala zlato.V tom čase zároveň nastupovali do ringu na sparing v jednej kategórii obaja žiaci Tomáš a Rišo obom sa podarilo vyhrať s prehľadom obe svoje duely v prvom kole. Potom ale Tomáš narazil na Bulhara ktorý sa následne stal aj celkovým víťazom tejto žiackej kategórie, no mal aj on čo robiť s našim Rišom ktorý sa jasne išiel pobiť o víťazstvo no po dvoch kolách znel verdikt rozhodcov tak že Richard získal striebro po výbornom zápase.V tom čase nastupovala aj Svetlana do ringu na sparing a získala tretie miesto.  Najhoršie bolo že čas išiel veľmi rýchlo a pri toľlkých súťažiacich bolo jasné že časový harmonogram tejto jednodňovej súťaže nebude dodržaný a tento turnaj sa bude končiť v neskorých večerných hodinách,čo sa aj stalo.Svetlanu čakali ešte prerážacie techniky a cez to všetko že to nie je disciplína na ktorú by nastupovala pravidelne získala bronzovú medailu. Tomaš a Richard sa pomaličky presunuli na špeciálne a power techniky kde Richard opäť bojoval a v špeciálnych technikách získal striebro a v prerážacích zlato čo bol skvelý výsledok. Chlapci už mali pred sebou len súborné cvičenia, avšak museli čakali veľmi dlho a tak sme dúfali že nebudú veľmi unavení a budú sa vedieť plne sústrediť. Nakoniec ten čas prišiel a nesklamali Richard tretie miesto a Tomáš zabral naplno čo znamenalo aj pre neho prvú a hneď zlatú medailu. Stále sme ale čakali na vyhlásenie seniorských disciplín, bolo po 20.00 hod večer a konečne k tomu došlo.Ako prvý nastupoval do ringu David v disciplíne sparing do 70 kg čo o 13 kg vyššia kategória ako normálne súťaží. Vďaka žrebu sa dostal priamo do finále kde mal ale veľmi statného súpera z Bulharska ktorého po nerozhodnom základnom čase v predĺžení už k ničomu nepustil a zaslúžene vyhral po výbornom výkone zlato. Hneď sa presunul na ďalší ring aby absolvoval špeciáli, kde súperom nedal žiadnu šancu a bolo z toho ďalšie zlato.Práve v tom čase začínala svoje zápasy Lenka sparing do 63 kg po prvom ktorý vyhrala vysoko na body v druhom taktickom výkonom a samotnou výhrou získala taktiež zlato.Tak ako David aj ona sa hneď presunula na špeciáli a opäť sa opakoval rovnaký scenár. Po všetkých zvládnutých technikách to bolo ďalšie zlato pre nás. Lenku čakali už len tuly a tak ako som písal bolo už po desiatej večer.Lenka nakoniec získala tretie miesto.David nastupoval do ringu na tuly s odhodlaním získať tretiu zlatu no nestalo sa tak a po prehre s Grékom z toho bolo striebro o 22.48 hod. Vyčerpávaúci turnaj ktorý, ale nakoniec skončil veľkou spokojnosťou oboch trénerov aj súťažiacich. Nasledovala cesta domov a zaslúžený oddych. Všetkým gratulujeme a ďakujeme aj podpornému tímu.

Diana Obcovičová:  sparing 3.miesto,tul 2 miesto,power 3.miesto
Svetlana Losso: sparing 3.miesto, tul 1. miesto,power 3.miesto
Tomáš Petro : tul 1.miesto
Richard Novák:  sparing 2.miesto,tul 3. miesto, špecial. tech. 2.miesto. Zároveň bol vyhlásený ako najlepší žiak celej súťaže!!!!!
Lenka Palaščáková:  sparing 1.miesto,tul 3. miesto, špecial. tech 1.miesto
David Trochan sparing 1.miesto,tul 2.miesto, špecial. tech. 1. miesto. Zároveň bol vyhlásený ako najlepší senior celej súťaže !!!!