0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Rezultáty 1. kolo Slovenská liga TKD ITF PONTE, Prešov 18.03.2023

V metropole Šariša sa v tretiu marcovú sobotu konalo 1 . kolo Slovenskej ligy TKD ITF PONTE, ktorá bola organizovaná pod hlavičkou Slovenského zväzu Taekwon – Do ITF. Po organizačnej stránke bola súťaž organizovaná domácim klubom ŠK TKD GE-BAEK Prešov v telocvični na ul. Budovateľskej 34  v Prešove. Po niekoľko mesačnej súťažnej odmlke v priebehu zimných mesiacov to bola v tomto roku prvá previerka súťažne výkonnosti členov jednotlivých klubov, ktoré sa na tejto súťaži zúčastnili.   Súťaž bola určená pre všetky vekové kategórie od žiakov do 8  rokov až po seniorov a súťažilo sa vo všetkých disciplínach Taekwon- Do ITF (súborné cvičenia – tul, športový zápas-sparring, špeciálne techniky -t-ki a prerážacie techniky-wirok). Na súťaži sa zúčastnilo vyše 110 súťažiacich z viacerých klubov Slovenska. Zástupcovia domáceho klubu  na prvom kole vybojovali celkom 21 zlatých, 13 strieborných a 10 bronzových medailí . V celkovom súčte to pre klub vynieslo celkom 99 bodov a týmto viac, ako úspešne vykročili za obhajobou pohára o najlepší klub vo všetkých kolách Slovenskej ligy TKD ITF PONTE. Popri cenných medailách členovia domáceho klubu vybojovali aj niekoľko individuálnych ocenení – pohárov v jednotlivých vekových kategóriách v prvom kole ligy. Pohár pre najlepšiu žiačku do 8 rokov vybojovala Ema Propperová, pohár pre najlepšiu kadetku vybojovala  Ela Skirková, pohár pre najlepšiu juniorku vybojovala Karolína Lenhardtová a pohár pre najlepšieho seniora vybojoval Jakub Tomáš.  Zo strany trénerov a vedenia klubu by sme chceli konštatovať, že sme spokojní s predvedenými výkonmi a výsledkami našich členov, niektorým sa darilo viac iným menej. Ti ktorým sa tento krát darilo menej to vôbec nevadí, nech ich to posunie ďalej vedia, alebo zistili v ktorých činnostiach TKD sa potrebujú zlepšiť a preto musia trénovať poctivejšie pripadne viac a výsledok sa určite dostaví.  Chcem poďakovať aj našim deťom z náboru, ktorí sa nebáli a boli prví krát na súťaži išlo Vám to úplne super aspoň ste zažili atmosféru súťaže spolu s výhrami aj prehrami a s tým spojenými emóciami s ktorými je potrebne sa vysporiadať. Pokojne sa s tým obráťte na trénerov určite Vám radi pomôžu. Na zaver chceme poďakovať všetkým rodičom aj členom nášho klubu, ktorí nám pomáhali s prípravou telocvične a rovnako aj so súťažou samotnou, vedenie klubu.