0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Konečné výsledky z Prešov OPEN 2016

magmnetka - Presov open 201639Takže tento víkend sa v peknej športovej Hale na Základnej škole Sibírska konal už 14 ročník kvalitne obsadenej medzinárodnej súťaže v Taekwondo ITF, ktorá je všetkým známa pod názvom Prešov OPEN 2016. Súťaže sa zúčastnilo celkom 210 zúčastnených športovcov zo 7 krajín Slovenska, Slovinska Českej republiky, Bieloruska, Bulharska, Maďarska a Rumuska. Na tomto kvalitnými športovcami nabitom podujatí sa nestratili ani členovia nášho športového klubu ŠK Taekwon-Do GE – BAEK Prešov, ktorí síce nezískali cenu za najlepší klub v celkovom počte dosiahnutých bodov ktoré sa udeľujú za prvé tri miesta, ale aj napriek tomu  v jednotlivých súťažných kategóriách získali spolu 11 zlatých medailí, 4 strieborné a 10 bronzových. Súťaž začínala už v piatok v podvečerných hodinách kedy v priestoroch športovej haly prebehla registrácie viac ako polovice pretekárov. Ďalšia registrácia prebiehala v sobotu v skorých ranných hodinách znova v športovej hale. Po registrácii nasledovala porada rozhodcov a po príchode oneskorených súťažiacich z Maďarska mohla začať samotná súťaž v jednotlivých disciplínach od najmenších vekových kategórií a najnižších technických stupňov. Okolo 18.30 hod. prebehlo oficiálne zahájenie turnaja nástupom všetkých zúčastnených  klubov  a príhovormi prezidenta klubu, reprezentačného trénera  a zástupcov mesta Prešov. K športovcom sa prihovorila pani primátorka Ing. Andrea Turčanová a PaedDr. Jozef Muránsky z Odboru školstva, kultúry a cestovného ruchu, ktorí nás poctili svojou prítomnosťou a podieľali sa na otváracom ceremoniály. Po úvodných príhovoroch, pozdrave a vypočutí Slovenskej hymny pokračovalo ďalej súťaženie finálovými bojmi ktoré boli v prestávkach vyplnené kultúrnym programom vystúpením zástupkyne ženského pohlavia v disciplíne Pole Dance.  Posledným finálovým bojom bol ukončený prvý súťažný deň v čase o 20.30 hod. Samozrejme že po oba dni boli rozdávané aj medaile spolu s diplomami priebežne po ukončení jednotlivých kategórií. Nasledujúci deň súťaženie pokračovalo od 08.30 hod. a bolo ukončené poslednou disciplínou v prerážaní dosiek tzv. power test. Súťaženie bolo ukončené vyhlasovaním najlepších žiakov – čok, juniorov- riek, seniorov- riek, ktorým sme odovzdali krásne poháre spolu s vecnými cenami a troma najlepšími klubmi, ktoré boli taktiež ocenené krásnymi cenami. Tento rok prvenstvo získala Rumunská federácia kórejských bojových športov na čele s Rómeom Tulkosom držiteľom IV. danu viceprezidentom Rumunskej federácie kórejských bojových športov. Konečné tabuľky nájdete tu: PO 2016.  Foto návraty  k piatkovej registrácii a stavaniu haly.

Niekoľko momentiek z prvého súťažného dňa……….

Tak a máme tu foto zo záverečného dňa……………..