0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

BEST OF BEST, ŘÍČANY 1.4.2023, ČR

V piatok 31.03.2023 13 členná výprava členov ŠK TKD GE-BAEK Prešov vycestovala na medzinárodnú súťaž TKD ITF BEST OF BEST, ktorá sa konala v Říčanoch Česká republika. Dňa 01.04.2023 si na tomto šampionáte zmerali svoje športové sily vyše 200 súťažiaci zo štyroch štátov Česka, Rakúska, Slovinska a Slovenska, ktorí súťažili  vo všetkých  4 disciplínach Taekwon-DO ITF. Výprava taekwondistov z metropoly Šariša patrila k tým najúspešnejším klubom a v jednotlivých vekových aj váhových kategóriách si celkovo 10 súťažiacich vybojovalo celkom sedem zlatých medailí, šesť strieborných a päť bronzových medailí. Zároveň v kategóriách BEST of BEST získali členovia nášho klubu poháre menovite žiak Tomáš Valigura v kat. tul žiaci do 13r. 8-7 kup, 2 x pohár pre juniorky Katka Šalamonová  a Lucia Gumanová v kat. juniorky (power) prerážacie techniky a  juniorka Karolína Lenhardtová získala pohár v kat. sparring (športový boj)  do 65 kg. Najúspešnejšou členkou nášho klubu sa stala juniorka Karolína Lenhardtová, ktorá získala tri strieborné, jednu zlatú medailu a jeden pohár. Výsledky jednotlivcov sú uvedené uvedené nižšie:
Samuel Karniš TUL JUNIORI 2.- 1. kup:  2 miesto, Ela Skirková TUL ŽIAČKA DO 13 rokov: 1 miesto,  SPARING ŽIAČKY DO 160CM : 3 miesto, Romana Gállova TUL JUNIORKY 2.-1. KUP: 3 miesto,  SPARRING JUNIORKY DO 55KG : 2 miesto, Samuel Janko TUL ŽIACI DO 13 ROKOV 6.-5. kup: 1 miesto, SPARRING ŽIACI DO 150CM : 3 miesto, Karolína Lenhardtová TUL JUNIORKY DO 1.-2. DAN: 2 miesto,  SPARRING JUNIORKY DO 65KG : 1 miesto a pohár za víťaza kategórie, ŠPECIALY JUNIORKY : 2 miesto, POWER JUNIORKY : 2 miesto, Teresa Kručayová

TUL JUNIORKY 1.-2. DAN: 1 miesto,

Lucia Gumanová TUL JUNIORKY 2.-1. kup : 3 miesto, POWER JUNIORKY 1 miesto a pohár pre víťazku tejto kategórie, Tomáš Valigura TUL ŽIACI DO 13 ROKOV 8-7 KUP : 1 miesto a pohár pre víťaza tejto kategórie,  Katka Šalamonová, TUL JUNIORKY 4-3 kup : 2 miesto, POWER JUNIORKY : 1 miesto a pohár pre víťazku tejto kategórie spoločne s Luciou Gumanovou a  Ľubo Vrabeľ TUL SENIORI 1.-2. DAN : 2 miesto.  Naši športovci boli počas súťaženie pod trénerskou taktovkou Tomáša Olejára a Ľubomíra Vrábeľa za výdatnej podpory Rastislava Skirku a Hanky Skirkovej, ktorá na tejto súťaži plnila úlohy rozhodcu.