Mesto Prešov v roku 2022 poskytlo na rozvoj športu ŠK Gebaek dotáciu vo výške 3.565€. Ďakujeme.

Projekt je podporený sumou 3.000€ z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2022.

Oceňovanie Talentov za rok 2022 organizované ABC Centrom voľného času Prešov PKO Čierny Orol

IMG_1734 IMG_1735Dňa 20.11.2022 sa v estrádnej sále Parku kultúry a oddychu Čierny Orol v Prešove uskutočnilo oceňovanie talentov za jednotlivé krúžky a voľnočasové aktivity ABC Centrá voľného času so sídlom Októbrová 30 Prešov. Za kategóriu šport bola medzi najlepšími ocenená aj členka ŠK TKD GE-BAEK Prešov Karolína Lenhardtová, ktorá svojimi výkonmi a dosiahnutými výsledkami v podobe získaných medailí na prestížnych športových podujatoiach v Taekwon- Do ITF v  tomto roku zaujala širokú verejnosť.

BALKAN OPEN CUP SIBIU, RUMUNSKO, výsledky zo súťaže

6 CENNÝCH KOVOV BALKAN OPEN CUP A POHÁR PRE KAJU

Prešovskí taekwondisti dosiahli na prvom ročníku novovytvoreného Balkan open Cupu v Rumunskom Sibiu výborné výsledky. V konkurencii viac ako 400 súťažiacich zo šiestich krajín získali pre náš klub 1 zlatú, 2 strieborné a 3 bronzové medaily. 

V prvom súťažnom dni dostali priestor juniori a seniori. Krátko po deviatej hodine sa do ringu postavil senior Ľubo Vrabeľ v disciplíne tuly do 1. DANU. V zápase o medailu podľahol Rumunovi v celkovom výsledku 0:5. Ľubov výkon bol ovplyvnený aj chorobou no napriek tomu podal veľmi kvalitný výkon. Súčasne s ním nastúpila do sparingu Veronika Juhosová v kategórii do 50 kilogramov. Veronika v boji o finále podľahla Rumunke 0:4 po kvalitnom výkone. Pre Veroniku to znamenalo zisk bronzovej medaile. Následne na tuly farebných pásov nastupoval Samuel Rašman, no v prvom kole bol nad jeho sily Bulhar v pomere 0:5. 
V poobednom programe nastúpili do tulov junioriek do 1. DANU Karolína Lenhardtová a v kategórii farebných pásov Lucia Gumanová, Veronika Juhosová a Hanka Skirková. Karolína vypadla v prvom kole s Rumunkou 0:5. Veronika prehrala v ťažkom zápase v prvom kole s neskoršou šampiónkou Bulharkou 1:4. Hanka prvý zápas vyhrala po vyrovnanom výkone tesne 3:2 s reprezentantkou Slovinska no následne v druhom kole bola nad jej sily Rumunka, ktorej podľahla 0:5. Najďalej až do finále dokráčala Lucia, keď pri svojej medailovej jazde zdolala najprv Rumunku, potom v „slovenskom derby“ Mariannu Vrabcovú z klubu Delta Veľký Šariš, Následne vo štvrť a semifinále dve Rumunky a vo finále bola nad jej sily bulharská súperka. Lucia pridala následne aj bronz v sparingu do 60 kilogramov. Karolína pridala do svojej zbierky zlato zo špeciálnych techník, kde v rozoskakovaní deklasovala všetky svoje súperky a striebro zo sparingu do 65 kilogramov. Po dvoch vyhratých zápasoch v skupine bola vo finálovom zápase nad jej sily rumunská súperka. Karolína zároveň získala aj pohár pre najlepšiu juniorku celého turnaja. Juniorky sa ešte v závere dňa predstavili v tímovom sparingu v zložení Karolína, Veronika, Lucia a Hanka. Všetky dievčatá vo svojich zápasov siahli skoro až na dno svojich síl, no ani to nestačilo na rumunské súperky a naše dievčatá sa do ďalších bojov nedostali. Treba však povedať, že pätica súperiek z Rumunska boli vo vyšších váhových kategóriách ako naše dievčatá a už pri nástupe do prvého zápasu sme vzhľadom na počet našich dievčat prehrávali výsledkom 4:0. Aj napriek tomu dievčatá trénerov predvedenými výkonmi v zápasoch veľmi potešili a veríme, že táto disciplína by mohla byť pre nás aj na veľkých podujatiach zdrojom pre medailové úspechy.

V druhý súťažný deň sme mali v hre naše kadetky Elu Skirkovú a Natáliu Korytárovú. Obe nastúpili v kategórii farebných pasov v disciplíne tul. Ela v prvom zápase po nepochopiteľnom verdikte rozhodcov prehrala s Bulharkou tesne 2:3 hoc v polovici zápasu bol stav 3:2 pre našu Elu. Natália sa po sérii víťazstiev dostala do boja o medailu, no ani heroický výkon Natálke nestačil a v boji o medailu prehrala s Rumunkou 1:4. Následne sa naše dievčatá presunuli do ringu pre špeciálne techniky. Obe skočili základné výšky v jedinom prevádzanom kope yop chagi s preletom nad páskou a postúpili do rozskokov. Ela v poradí druhy rozskok už nezvládla a obsadila pekné 5. miesto. Natálii sa podarilo kopnúť stanovenú výšku a napokon sa radovala s bronzovej medaily. Ela poobede ešte nastúpila na tatami v disciplíne sparing no po kvalitnom výkone prehrala s Rumunkou 0:4. Všetkým našim bojovníkom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubov, kvalitné a oduševnené výkony a úspešným držiteľom kovov k ich zisku srdečne blahoželáme, vedenie klubu. » viac informácií  

BALKAN OPEN CUP Sibiu 17. -20.11.2022 Rumunsko

SIBIUDňa 17.11.2022 štvrtok vyráža výprava prešovských taekwondistov na ďalšiu výzvu. Tentokrát do Rumunského mesta Sibiu, kde sa v termíne od 17. – 20.11.2022 koná medzinárodná súťaž Taekwon – Do ITD BALKAN OPEN CUP. Na tejto súťaži sa výber členov nášho klubu predstaví po prvý krát. Súťaže organizované rumunským zväzom Taekwon -Do ITF sú na vysokej organizačnej úrovni  s veľmi silne zastúpenou konkurenciou súťažiacich z viacerých krajín Európy. Doposiaľ je na súťaž prihlásených vyše 400 súťažiacich z  34 klubov zo 6 krajín: Slovenska, Slovinska, Bulharska, Bosny a Hercegoviny, Grécka a domáceho Rumunska. Z dôvodu zranení z poslednej súťaže, chorôb a iných osobných povinností  na tejto súťaži sa za ŠK TKD GE-BAEK Prešov zúčastnia kadetka Ela Skirková, juniori Karolína Lenhardtová, Lucia Gumanová a senior Ľubomír Vrábeľ, ktorý bude plniť aj úlohu trénera. Tento výber doplnia ešte členovia z ďalších dvoch klubov organizovaných pod hlavičkou SZ TKD ITF konkrétne Veronika Juhosová, Natália Korytárová a Samuel Rašman. Vo štvrtok prebehne povinná registrácia a od piatka do nedele nám držte palce a my pôjdeme samozrejme, že úplné bomby. Ako jeden z dvojice trénerov a vodič v jednej osobe bude na tomto podujatí tento výber viesť Tomáš Olejár. 

Slovenský pohár TKD ITF Smolenice 12.11.2022, Rezultáty zo súťaže.

IMG_1507 IMG_1509V druhú novembrovú sobotu dňa 12.11.2022 bola na súťažnom programe členov klubov Slovenského zväzu Taekwon – Do ITF  naplánovaná súťaž Slovenský pohár TKD ITF pre žiakov, kadetov a juniorov vo všetkých súťažných disciplínach Taekwon -Do ITF. Súťaž sa konala v telocvični v Smoleniciach pod hlavičkou SZ TKD ITF a organizačne je zastrešil domáci klub ŠK- Drako Smolenice. Hneď ráno prebehla povinná registrácia všetkých súťažiacich, nasledovala porade trénerov aj rozhodcov a mohli sme o 09.15 h začať súťažiť od tých najmenších kategórií. Farby nášho klubu na tejto súťaži hájilo celkom 18 súťažiacich, 4 rozhodcovia, 3 tréneri a niekoľko nadšených rodičov. Celkovo členovia nášho klubu na tejto súťaži získali 39 medailí z toho  18   zlatých, 12 strieborných a 9 bronzových.  Dve členky nášho klubu na súťaži získali aj poháre pre najlepších vo svojich vekovej kategórii: Ela Skirková pohár za najlepšiu ” Kadetku” a Katka Šalamonová získala pohár za najlepšiu “Juniorku” tejto súťaže. Na zisku medailí za náš klub sa podieľali žiaci/ky Matej Andrejko, Erik Švec, Ela Stašová, Natália Satvárová, Daniela Obročníková, David Steranka, Tomáš Valigura, Martin Höger, Marek Höger, Bruno Džuzbera, Samuel Janko, Ela Skirková a Romana Gallová, juniori/ky Katka Šalamonová, Kartolína Lenhardtová, Lucia Gumanová, Teresa Kručayová a Samuel Karniš. Všetkým členom nášho klubu, ktorí získali medaile blahoželáme a ďakujeme im za reprezentáciu nášho klubu aj mesta Prešov na tejto súťaži. Zároveň vyjadrujeme poďakovanie ďalším členom nášho klubu ktorí  na tejto súťaži boli v pozícii rozhodcov, trénerov a fanúšikov. Veríme, že tieto úspechy budú pre všetkých členov nášho klubu aj pre tých ktorým sa tento krát na súťaži darilo menej ako by sami očakávali motiváciou do ďalších tréningov. Výsledky v podobe dobrých výkonov a získaných medailí sú výsledkom vašej účasti a tvrdej práce na všetkých tréningoch vedenie klubu.  

Dňa 11.11.2022 sa v Smoleniciach uskutočnilo zasadnutie Výkonného výboru SZ TKD ITF na ktorom prebehla voľba nového prezidenta SZ TKD ITF a voľba nových členov do jednotlivých funkcií a volených orgánov SZ TKD ITF.  Novým prezidentom sa stal Matej Košalko, novým generálnym sekretárom bola zvolená Frederika Ivanocová, nová viceprezident pre školsko – technické záležitosti a reprezentačný tréner bola zvolená Martina Lenhardtová (pomocný tím trénerov tvoria Veronika Juríková, Marcel Perto a Jakub Tomáš), nový viceprezident pre rozhodcovské záležitostí bol zvolený Samuel Olejár, staronovým viceprezident pre rozvoj Západného a Stredného Slovenska bol zvolený Dárius Kneppo,  staronovým viceprezident pre rozvoj Východného Slovenska bol zvolený Tomáš Olejár a novým  viceprezident pre vzťahy s verejnosťou a médiami bol zvolený Ľubomír Vrábeľ. Všetkým zvoleným členom vedenia SZ TKD ITF touto blahoželáme a veríme, že spolu budeme ďalej pokračovať v rozvíjaní,  napredovaní  a posúvaní všetkých členských  klubov organizovaných pod hlavičkou zväzu , jednotlivých členov klubov, trénerov aj rozhodcov.    

» viac informácií  

Prijatie u primátorky mesta Prešov 02.11.2022

IMG_3730 IMG_3732 IMG_3738Dňa 02.11.2022 prijala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová na pôde mestského úradu v Prešove dve členky nášho klubu ŠK TKD GE-BAEK Prešov  Karolínu Lanhardtovú a Luciu Gumanovú, ktoré sú zároveň v reprezentačnom výbere Slovenska Taekwon-Do ITF spolu s prezidentom klubu Ing.  Tomášom Olejárom. Zástupcovia nášho klubu pozvanie pani primátorky samozrejme, že prijali a s pani primátorkou strávili príjemné popoludnie spoločným sedením a rozhovor, ktorý sa prevažne týkal športovej činnosti oboch členiek nášho klubu a ich posledného úspechu v podobe zisku cenných kovov na prestížnom športovom podujatí, akým  bol Svetový pohár Taekwon – Do ITF, ktorý sa uskutočnil v termíne od 1. – 9.10.2022 v prístavnom meste Koper v Slovinsku. Pani primátorka sa v rozhovore zaujímala nielen o športovú kariéru oboch členiek nášho klubu, ale rovnako aj o ich ďalších mimo športových záujmoch o ich cieľoch v osobnom, ale aj športovom živote. U pani primátorky sme strávili príjemné chvíle, kde na záver bola zo strany pani primátorky dievčatám  odovzdaná malá pozornosť, ako gratulácia k dosiahnutým výsledkom, vzornému reprezentovaniu nášho klubu a mesta Prešov a  nechýbala ani spoločná fotografia všetkých zúčastnených na tomto príjemnom stretnutí. Na záver  v mene nášho klubu vyjadrujeme poďakovanie pani primátorke za príjemné stretnutie a rovnako aj za finančnú podporu, ktorou  mesto Prešov už niekoľko rokov prispieva k rozvoji mládežníckych zložiek nášho klubu v tomto športe.       

 

Slovenský POHÁR TAEKWON-DO ITF

logo SZTKDVážený pán prezident/ ka, predseda/ kyňa ,vedúci/ a klubu, dovoľujem si Vás pozvať na Slovenský Pohár  TAEKVON-DO ITF  žiakov, kadetov a  juniorov,  ktorý sa uskutoční na adrese -  Základná škola Smolenice, Komenského 3,  919 04 Smolenice  dňa 12.11.2022. Súťaží sa v disciplínach TUL, TÍM TUL, MATSOGI, ŠPECIÁLNE TECHNIKY, POWER TEST. Propozície na túto sútaž si môžete pozrieť, alebo stiahnuť  tu: Propozicie Slovensky pohar 2022

 

Rezultáty Mazovia Masters Cup Ciechanów 2022.

V priebehu uplynulého víkendu od 21.-23.10.2022 sa šesť členov nášho klubu zúčastnilo na prestížnom športovom podujatí Taekwon-Do ITF, ktoré sa konalo v poľskom meste Ciechanów pod názvom Mazovia Masters Cup 2022.  V jednotlivých vekových kategóriách a súťažných disciplínach čakala zástupcov nášho klubu silná konkurencia. Sútaže sa zúčastnilo vyše 530 súťažiacich z Poľska, Ukrajiny, Lotyšska a Slovenska. Viaceré kategórie boli obsadené vyše 32 súťažiacimi a preto o zisk medaily museli členovia našho klubu zabojovať v niekoľkých vyraďovacích kolách. Výber členov nášho klubu sa nestratil ani v takejto silnej konkurencii a šestica zástupcov vybojovala spolu 7 cenných kovov. Najúspešnejšou bola Katarína Šalamonová, ktorá získala striebornú medailu v špeciálnych technikách, striebornú medailu v sparringu – 55kg a bronzovú medailu v súborných cvičeniach. Karolína Lenhardtová vybojovala  zlatú medailu v špeciálnych technikách a bronzovú medailu v sparringu – 60kg, Teresa Kručayová vybojovala  bronzovú medailu v sparringu – 50kg a Samuel Karniš vybojoval rovnako bronzovú medailu v súborných cvičeniach. Celková bilancia členov nášho klubu je 4 bronzové, 2 strieborné a 1 zlatá medaila. Aj ďalšie dve členky nášho klubu Lucia Gumanová a Hanka Skirková na súťaží predviedli veľmi kvalitné výkony a od zisku medaile ich delilo len kúsok športového šťastia, keď prehrali rozhodujúci zápas o medaile. Všetkým  členom nášho klubu zúčastneným na tejto súťaži  za predvedené bojovne výkony ďakujeme a zároveň im rovnako blahoželáme k zisku medailí. Rovnako naše poďakovanie patrí aj Marcelovi Petrovi, ktorí našich súťažiacich na tejto súťaži viedol a Tomášovi Karnišovi za podporu, ako fanúšik a vodič v jednej osobe. » viac informácií  

MAZOVIA MASTERS CUP 2022 Ciechanów 21-23.10.2022

MMC2022Dňa 21.10.2022 vycestovala výprava prešovských taekwondistov na prestížnu medzinárodnú súťaž do poľského mesta Ciechanów na v poradí už 16 ročník MAZOVIA MASTERS CUP 2022.  Predmetnej súťaže sa pravidelne zúčastňuje veľmi silná konkurencia z celej Európy. Súťažiť sa bude vo všetkých vekových kategóriách od žiakov až po kategóriu masters.  Aktuálne je na túto súťaž prihlásených viac ako 530 súťažiacich z  52 klubov z Poľska, Ukrajiny, Lotyšska, Slovenska a Korei. Verím, že ani členovia nášho klubu, ktorí idú na predmetnú súťaž sa v tejto silnej konkurencii nestratia a zabojujú o popredné miesta a do metropoly Šariša  prinesú cenné medaile. Na súťaži bude členov nášho klubu viesť tréner Marcel Petro a v jednotlivých kategóriách budú farby nášho klubu hájiť Samuel Karniš, Lucia Gumanová, Karolína Lenhardtová, Teresa Kručayová, Katka Šalamonová. Výpravu  doplnil v podobe fanúšika,  vodiča jedného z vozidiel a obetavého rodiča Tomáš Karniš. Držte zástupcom nášho klubu v priebehu tohto víkendu prsty.     

5. DEŇ SP V KOPERI – POSLEDNÝ DEŇ A ODCHOD

V záverečnom súťažnom dni malo Slovensko zastúpenie iba v osobe seniora Ľuba Vrabľa v disciplíne prerážacie techniky. Ľubovi sa bohužiaľ nepodarilo zvládnuť ani jednu z dvoch vybratých techník. Po obede sa cela výprava vydala na dlhú cestu späť na Slovensko, kde dorazila v neskorých nočných hodinách. Všetkým našim reprezentantom a trénerom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a kvalitné výkony. Na svetovom pohári sme získali celkovo 8 cenných kovov. 2 zlaté, 3 strieborné a 3 bronzové medaily, čo je po dlhých rokoch výborná bilancia. Veríme, že medailovú šnúru prenesieme aj na ďalšie veľké podujatia ktoré nás čakajú v blízkej budúcnosti.  » viac informácií  

4. DEŇ SP V KOPERI – ZLATÉ REPETE

V predposledný súťažný deň sme vyslali do bojov o cenné kovy 7 reprezentantov. Prvý na tatami nastúpil Samuel Olejár v športovom boji do 81 kilogramov proti súperovi zo Švédska. Samo zvádzal vyrovnaný boj no osudným sa mu stalo zranenie, vykĺbené rameno. Samo ukázal srdce a zápas napriek hendikepu dobojoval do konca, na výhru v zápase, to však už nestačilo. Po ňom vstúpila do bojov Teresa Kručayová v súborných cvičeniach 1. dan. V prvom kole poľahky prešla cez Švajčiarku v pomere 5:0. V druhom zápase s nórkou však po spornom výkone rozhodcov prehrala 1:4. V poobedňajšom programe sa predstavili naše kadetky v disciplíne špeciálne techniky. Menovite Marianna Vrabcová, Veronika Juhosová, Romana Gallová, Ela Skirková a Natália Korytarová. Marianna a Veronika obe techniky v základnej výške kopli za plný počet bodov. Natálii sa nepodarilo kopnúť ani jeden kop. Ela kopla iba yop chagi za 3 body. Romana kopla ap chagi za 1 bod a yop chagi za 3 body. Nanešťastie pre dievčatá okrem Marianny a Veroniky koplo za plný počet 6 bodov ďalších 9 dievčat a Slovensko tak malo v rozskokoch iba dvojnásobné zastúpenie. V prvom rozskoku sa kopal kop ap chagi. Marianna kop zvladla, ale Veronika svoj pokus nepremenila. Do druhého rozskoku postúpilo 9 pretekárok. Opäť rozhodcovia vylosovali ap chagi. Mariana a ďalšie dve dievčatá svoj pokus premenili. Tretí rozskok padol na yop chagi. Mariana ako jediná svoj pokus kopla a Slovensko sa raduje v krátkom čase zo svojej druhej zlatej medaily. Marianne a ostatným ďakujeme za vzornú reprezentáciu a tešíme sa na ich výkony aj na ďalších súťažiach európskej a svetovej úrovne. » viac informácií  
1 2 3 42