Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

AHAC CUP 2016, turnaj v Taekwon-Do ITF v slovinskom meste Šentjur.

WOODOO PEOPLE NEPRIAL ALE VšETKO DOBRE DOPADLO!!!!!!

V piatok 30.9.2016 o 8.30 hod sa vybrali zástupcovia ŠK Ge-Baek Prešov a SZ TKD ITF do 700 km vzdialeného Šentjuru na AHAC Cup ktorého sa zúčasťňujú pravidelne. Pri účasti 300 súťažiacich z 9 krajín opäť raz urobili dobré meno Taekwon-du a športovému klubu Gebaek Prešov. Súťažilo sa v dvoch disciplínach Taekwon-do ITF a to v súbornom cvičení/tul/ a v sparingu. V žiackej kategórii nás zastupovali Diana Obcovičová, Tomáš Petro a Richard Novák v juniorskej reprezentant Samuel Olejár a v seniorskej reprezentanti David Trochan a Jakub Tomáš.Tejto výpravy sa zúčastnil aj Tomáš Olejár prezident ŠK Ge-Baek a reprezentačný tréner Robert Baláž. Tento turnaj zároveň slúžil aj ako posledná previerka pred WC v Budapešti ktorá splnila svoj účel. Po príchode do Slovinskeho Šentujuru nasledovalo váženie a zaregistrovanie na turnaj. Hneď potom sme spoločne išli na večeru. Na hotely prebehla ešte taktická porada k turnaju a už nasledoval len spánok. Ako prvá disciplína začal tul od žiačikov až po seniorov kde sa nám stále celkom darí obhajovať prvé miesta no bez toho aby sme sa vyhovárali tak väčšina výrokov rozhodcov bola absolútne neprijateľná, no cez to všetko sme cenné kovy doniesli. Diana obsadila 3.miesto v tuloch,David 2. miesto a Jakub I.miesto v tuloch. V poobedňajších hodinách začala disciplína sparing Diane sa ale vôbec nedarilo a skončila hneď po prvom kole čo bola veľká škoda. Potom nastupovali v jednej váhovej kategórií do 55 kg spoločne Richard a Tomáš kde obidvaja skvelo reprezentovali prešovské a slovenské TKD ITF a v konečnom zúčtovaní to znamenalo pre Tomáša 3. miesto a Richarda 2.miesto.Tomáš Petro ukázal správnu cestu prípravy na WC v Budapešti. Nasledovali sparingy ďalších troch účastníkov nasledujúceho svetového pohára ako prvý nastupoval do ringu junior Samuel Olejár vo váhovke do 75 kg hneď v prvom kole dostal Srbského súťažiaceho a neskoršieho finalistu ktorého nezvládol poraziť hlavne kvôli minulo týždňovej viróze no ukázal že máme na čom stavať. Hneď potom nasledovali boje seniorov a ako prvý nastúpil do ringu David ktorý sparingoval proti poslednému MS z maďarska vo váhovej kategórii do 57 kg. No vôbec nezvládol tento súboj a prehral na body, no vďaka dobrému losu nakoniec skončil na druhom mieste. Ako posledný nastupoval po ťažkom zranení a dlhodobej rekonvalescencii do ringu vo váhovke do 7O kg proti slovinskému reprezentantovi Gazvodovi náš Jakub.Jemu ale práve los tejto súťaže veľmi neprial a tak v prvom kole po prílišnom rešpekte prehral no v druhom si to rozdal so svojim sparingom na férovku a hneď sme vedeli že je pripravený na WC v Budapešti po taktickej stránke veľmi dobre,ale veľká škoda že to bolo prvé kolo a tak do bojov o cenné kovy nepostúpil. Celkovým ziskom 7 medailí pri počte 6 súťažiacich môžme byť spokojní ako aj s generálkou na nasledujúci Svetový pohár v Budapešti kde je už do dnešného dňa prihlásených 1846 súťažiacich.