Mesto Prešov v roku 2021 poskytlo na rozvoj športu ŠK Gebaek dotáciu vo výške 3.150€. Ďakujeme.

Projekt je podporený sumou 3.000€ z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2021.

ŠK GE-BAEK Prešov a Krúžkobranie v NC NOVUM v Prešove 2.9.2021

Novum-kruzkobranie-1080x1920pxNovum-kruzkobranie-A2Dňa 2.9.2021 sa v novootvorenom NC NOVUM v Prešove uskutoční "Krúžkovanie", akcia spojená s prezentáciou voľnočasových aktivít jednotlivých klubov a krúžkov pôsobiacich v meste Prešov. Pre deti to bude netradičné prežitie ich prvého dňa v škole s možnosťou prehliadky a vyskúšania si rôznych druhov športových aktivít.  Medzi vybranými klubmi bol vedením NC NOVUM oslovený aj náš Športový klub TKD GE-BAEK Prešov, ktorého  vybraní členovia klubu budú mať dňa 2.9.2021 v objekte NC NOVU na nultom podlaží na pripravenom pódium svoje vystúpenie v čase o 11.20 hod. Rovnako tak budú mať zástupcovia nášho klubu organizátormi tejto  akcie vyčlenení aj priestor na svoj stánok za účelom prezentácie nášho klubu a prípadného náboru nových členov do radov nášho klubu. Všetkých priaznivcov Taekwon - Da, členov nášho klubu, ktorí nebudú vystupovať, ich rodinných príslušníkov a rovnako aj širokú verejnosť pozývame na tento deň do NC NOVUM v Prešove, vedenie klubu.    

» viac informácií

no comments

Reprezentačné sústredenie TKD ITF Prešov

logo SZTKDtaekwondo_logoV priebehu dní od 24.9 do 26.9.2021 sa pod hlavičkou Slovenského zväzu Taekwon-Do ITF uskutoční v poradí druhé tohtoročné sústredenie reprezentantov Slovenska TKD ITF, ako príprava na nasledujúce súťažné obdobie, ktorých výber bude doplnený o talentovanú mládež. Sústredenie sa bude rovnako ako to predchádzajúce konať v telocvični ŠK TKD GE-BAEK PREŠOV nachádzajúcej na ul. Budovatelskej 34 v Prešove. Prosím prezidentov jednotlivých klubov organizovaných pod hlavičkou SZ TKD ITF a trénerov, ktorých cvičenci už boli, alebo ešte len budú na toto sústredenie nominovaní, aby o tomto termíne svojich cvičencov, ale aj ich rodičov oboznámili. Zároveň je potrebné ich oboznámiť aj s dohodnutými podmienkami bezprostredne súvisiacimi s dochádzkou a účasťou na tomto sústredení (samotná nominácia cvičencov na sústredenie a ich následná účasť je o výbere talentov a ich následnom povinnom prístupe k tréningovému procesu). Ďakujem za pochopenie vedenie klubu z poverenia vedenia SZ TKD ITF.» viac informácií

no comments

Dlho očakávané a odložené páskovanie TKD ITF, Prešov 22.8.2021

taekwondo_logoDňa 22.8.2021 sa v telocvični na ul. Budovateľskej konalo prvé tohtoročné páskovanie - skladanie skúšok na vyššie technické stupne. Páskovanie sa uskutočnilo pod drobnohľadom skúšobnej komisie v zložení Lenka Palaščáková IV. dan a Veronika Balážová III. dan a trvalo od 09.00 hod. do 14.30 hod. v daný deň kedy bolo páskovanie ukončené poslednou skupinou a záverečným zhodnotením výsledkov páskovania zo strany členov skúšobnej komisie. Páskovania sa tentokrát  zúčastnili len členovia dvoch klubov a to: ŠK TKD GE-BAEK Prešov a ŠK DELTA V. Šariš. Aj napriek tomu sa páskovania zúčastnilo vyše 30-dsať taekwondistov, ktorí pod drobnohľadom oboch členov komisie a svojich trénerov preukázali, že si svoje vyššie technické stupne zaslúžia a postupne zvládali jednotlivé časti skúšok od základných techník rúk a nôh (úderov, sekov, blokov, vpichov až ku kopom), cvičenie tulov, trojkrokových, dvokrokových a jednokrokových technikách v dvojici, ukážky sebaobrany, prerážacie techniky až poslednou časťou bola skúška z teoretických vedomostí z TKD ITF. Všetci prítomní páskovanie úspešne zvládli a získali vyšší technický stupeň. Niektorí jedinci, ktorí vo všetkých častiach páskovania boli lepší, ako ostatní  dokonca spáskovali až o dva technické stupne. Všetkým k úspešnému páskovaniu blahoželáme a veríme, že aj naďalej budú pravidelne navštevovať tréningy a neustále sa v tomto bojovom umení budú zlepšovať a posúvať hranice svojich možností a kvalitu cvičenia dopredu, vedenie klubu ŠK TKD GE-BAEK Prešov.  Ako to postupne prebiehalo si môžete pozrieť v priloženom albume a viac potom vo videu, ktoré je umiestnené v zložke "Články a videa".

» viac informácií

no comments

Prvé tohtoročné reprezentačné sústredenie TKD ITF 30.7 až 31.7.2021

logo SZTKDtaekwondo_logoPočas posledného prázdninového víkendu v júli sa v našej novej telocvični uskutočnilo sústredenie širšieho kádra reprezentácie a mladých talentov.Prvý deň prebiehal v duchu súborných cvičení pod vedením reprezentačnej trénerky Veroniky Balážovej. Privítali sme nových členov reprezentácie a po dlhšej pauze sa konečne stretli aj starší harcovníci. Druhý deň už fičal v akčnejšom duchu sparingov s pomocným repretrénerom Marcelom Petrom. Oprášili sme staré vedomosti, naučili sa nové... Viac Info vo videu, ktoré sa nachádza v časti " Články a videa".


» viac informácií

no comments

Sústredenie TKD ITF Sigort 2021

taekwondo_logoOd 08.08.2021 v rek. zariadení Opalex a Zelený Breh na Sigorte začalo naše dlho očakávané sústredenie TKD ITF organizované vedením ŠK GE-BAEK PREŠOV pod hlavičkou a s podporou vedenia SZ TKD ITF. Vyše päťdesiatka Taekwondistov tu absolvuje naše druhé tohtoročné sústredenie, ako prípravu na nadchádzajúcu sezónu, ktorá veríme že bude čo sa týka tréningového procesu a rovnako aj súťaženia s ohľadom na možné opatrenia proti ochoreniu COVID oveľa priaznivejšia. Účastníci sústredenia denne absolvujú náročný tréningový program ktorý je večer ukončený konzultáciami a prípravou na sobotňajšie paskovanie... Samozrejme že nechýba ani čas na zábavu a hry.

 

Vážení rodičia a cvičenci z jednotlivých klubov, ktorí ste prihlásení na nasledujúce sústredenie, ktoré je organizované ŠK TKD GE-BAEK PREŠOV pod hlavičkou a s podporou Slovenského zväzu TKD ITF v termíne od 8.8.2021 do 15.8.2021 v rekreačnom zariadení Opalex a Zelený Breh Sigort, venujte pozornosť nasledujúcemu oznamu. Príchod na sústredenie je dňa 8.7 t.j. nedeľa v čase od 09.00 do. 10.00, kedy prebehne registrácia prihlásených osôb na sústredenie, kto ešte  nezaplatil zálohu vo výške 110 E doplatí ju na mieste, dostanete  kľúče od izieb, následné ubytovanie sa a v čase 10.30 bude prvý tréning. Obed bude až o 13.00 h. Ďalší program tréningov a iných aktivít  Vám bude  včas  oznámený zo strany trénerov a organizátora sústredenia.» viac informácií

no comments