Mesto Prešov v roku 2019 poskytlo na rozvoj športu ŠK Gebaek dotáciu vo výške 3.849€. Ďakujeme.

Projekt je podporený sumou 2.000€ z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2019.

2. kolo Slovenská liga TKD ITF PONTE 26.10.2020

logo SZTKDDňa 26.10.2020 sa uskutoční vo Veľkom Šariši druhé kolo Slovenskej ligy – Ponte. Domáci klub Delta Veľký Šariš Taekwondo ITF privíta na svojej horúcej pôde žiakov, juniorov a seniorov z celého Slovenska.

Súťažiť sa bude vo všetkých disciplínach (technické zostavy, sparing, špeciálne techniky, prerážanie), podľa pravidiel ITF. Všetkým súťažiacim želám veľa úspechov v získaní cenných kovov a ďakujem organizačnému výboru a členom ŠK Delta V. Šariš za organizáciu tohto podujatia.

no comments

Nábor nových členov v ŠK TKD GE-BAEK Prešov 2020

40Robíme nábor nových členov v priebehu celého roka 2020 do nášho viac ako úspešného klubu v tomto kórejskom bojovom umení. V klube sme za niekoľko desaťročí pôsobenia nášho klubu pod vedením skúsených trénerov vychovali mnoho úspešných športovcov v tomto bojovom umení, ktorí pre náš klub, ale aj Slovenské Taekwon-Do vybojovali množstvo cenných medailí na medzinárodnej úrovni v rámci Majstrovstiev Európy, Majstrovstiev Sveta, Svetových Pohároch a Európskych Pohárov. Vychovali sme nie len veľa úspešných športovcov, ale aj osobností ktorí sa ruka v ruke na základe princípov tohto bojového umenia úspešne uplatnili v našej spoločnosti.

no comments

Druhá časť nášho super letného sústredenia TKD ITF Sigord 2020

V stredu dňa 12.8.2020 sme  opäť pokračovali v super letnom sústredení TKD ITF. Ranný tréning s nami absolvoval aj Johnatan Morris. Poobede nasledovali tréningy zamerané na sparring spojené so súťažou v Pont Fightingu a zároveň vrcholila aj príprava na piatkové páskovanie.

Sústredenie je organizované pod hlavičkou SZ TKD ITF a vedenia klubu ŠK TKD GE-BAEK PREŠOV. Tento rok nám počasie praje viac než ostatné roky a preto sme krásne a slnečné dni využívali na poriadne dávky tréningových jednotiek zamerané na kondičnú, silovú, dynamickú prípravu a prípravu reakcie spojenú s technikami do sparringu. Podvečerné chvíle pred večierkou cvičenci využívajú na konzultácie spojené s cvičením jednotlivých technik  k tulom ako prípravu na blížiace sa piatkové páskovanie - skúšky na vyššie technické stupne. 

 

Vážení priatelia TAEKWON-DA. Máme tu termín dlho očakávanej kvalitne obsadenej medzinárodnej sútaže Taekwon-Do ITF PREŠOV OPEN 2020, ktorú organizačne už niekoľko rokov zabezpečuje ŠK - Taekwon-Do GE-BAEK Prešov. Termín turnaja bol stanovený v dňoch 14-15.3.2020 a bude sa konať v Športovej Hale na ul. Baštovej  č. 32 v Prešove a tento rok sa uskutoční už jeho 18. ročník. Prešov Open má svoju dlhoročnú tradíciu už od roku 2002, kedy sa uskutočnil jej prvý pilotný ročník. Súťaž je určená pre deti od 6 rokov, juniorov a seniorov - farebné a čierne pásy. Súťaž zahŕňa nasledujúce individuálne súťažné disciplíny: tul, sarring, špeciálne techniky, testy sily a kolektívne (tímové) disciplíny: tím tul, tím sparring. Prešov Open každoročné navštevuje vyše 300 súťažiacich z viacerých krajín Európy: Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Bieloruska, Slovinska, Rumunska, Bulharska a Česka. Víťazi súťažných kategórií budú ocenení medailou a diplomom, pričom po sčítaní všetkých dosiahnutých výsledkov sa vyhodnotí najlepší žiak/žiačka, junior/juniorka, senior/seniorka a najlepší klub s najvyšším počtom všetkých dosiahnutých výsledkov. Video pozvánku si môžete pozrieť na našej webovej stránke na karte "Články a videa " Bližšie informácie si môžete pozrieť na týchto odkazoch: Invitation Prešov OPEN 2020, Prešov Open General Information 2020, Accommodation form, Prešov Open propozície-súťaže-2020, Pozvanie Prešov OPEN 2020 slov.

Online registrácie súťaže tu: http://events.gebaek.sk/,  Online contest registration here: http://events.gebaek.sk/

 

 


» viac informácií

no comments

Rezultáty z 1. kola Slovenskej ligy TKD ITF " PONTE 8.2.2020 Prešov

V priebehu uplynulej soboty dňa 8.2.2020 sa konalo v tomto roku 1. kolo Slovenskej ligy TKD ITF PONTE, ktoré bolo organizované členmi ŠK TKD GE-BAEK Prešov a ich rodičmi pod hlavičkou SZ TKD ITF v ZŠ na Šrobárovej ulici v Prešove. Súťaže sa zúčastnilo vyše 120 súťažiacich z viacerých klubov na Slovensku. Už v skorých ranných hodinách začali súťažiaci so svojimi trénermi, rodičmi a fanúšikmi jednotlivých klubov prichádzať do telocvične na ZŠ Šrobárova v Prešove. Všetci prešli povinnou registráciou spojenou s vážením. Po registrácii nasledovala krátka porada rozhodcov a trénerov zúčastnených klubov, otvárací ceremoniál a o 09.00 hod sa mohlo začať súťažiť.  Členovia domáceho klubu nesklamali ani na prvej tohtoročnej súťaži a vybojovali na nej množstvo cenných kovov a rovnako tak aj niekoľko individuálnych ocenení za najlepších súťažiacich vo svojich vekových kategóriách. Celkovo vybojovali  neuveriteľných 30 zlatých, 21 strieborných a 12 bronzových medailí. Spolu členovia nášho klubu v 1 kole ligy PONTE vybojovali 63 medailí. Pohár za najlepšiu žiacku do 8 rokov získala Alžbetka Klučiarová, pohár za najlepšiu žiačku do 10 rokov získala Ela Skirková, pohár za najlepšieho žiaka do 10 rokov získal Lukáš Leščák, pohár za najlepšiu žiačku do 13 rokov Karolína Lenhardtová, pohár za najlepšieho žiaka do 13 rokov Stanislav Szecszody, Poháre za najlepšieho juniora a juniorku získali Richard Novák a Diana Obcovičová a pohár za najlepšieho seniora získal Samuel Olejár. Rovnako tak sme aj tento rok úspešne vstúpili do boja o pohár za najlepší rok, ktorý sa udeľuje po poslednom treťom kole Slovenskej ligy TKD ITF " PONTE". 

» viac informácií

no comments