Mesto Prešov v roku 2022 poskytlo na rozvoj športu ŠK Gebaek dotáciu vo výške 3.565€. Ďakujeme.

Projekt je podporený sumou 3.000€ z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2022.

NÁBOR DO ŠK TAEKWON-DO GE-BAEK PREŠOV

FB_IMG_1662888998447V priebehu mesiacov február a marec otvárame znova nábor pre záujemcov, ktorí sa chcú stať členmi nášho športového klubu a ktorí chcú rozšíriť rodinu Taekwon-Do ITF. Prijímame nových členov od 6 rokov bez ďalšieho vekového obmedzenia. Príď medzi nás a vyskúšaj si spolu s nami tréning kórejského bojového umenia. Tréningy prebiehajú Pondelok a Streda od 16.30h-17.30h veková kategória do 10 rokov, Utorok a Štvrtok od 16.30h-17.30h kategória od 10 až 14 rokov.Tréneri a členovia Športového klubu Taekwon-Do GE-BAEK Prešov sa tešia na nových záujemcov a nadšencov kórejského bojového umenia, ktoré je určené pre všetky vekové kategórie od 6 rokov bez ďalšieho obmedzenia. Starší záujemcovia o tréningy budú posúdení a zaradení do skupiny individuálne. 

no comments

Prvé tohtoročné sústredenie TKD ITF pre členov ŠK TKD GE-BAEK Prešov, SZCZYRK POLSKO

V termíne od 20. - 23.01.2023 sa početná 12-členná výprava Športového klubu TKD GE-BEK Prešov zúčastní na svojom tohtoročnom prvom sústredení, ktoré je organizované Poľským zväzom Taekwon -DO ITF a ktoré sa uskutoční v poľskom meste SZCZYRK. Ako vedúci výpravy na tomto sústredení povedie členov nášho klubu Marcel Petro. Sústredenia sa za náš klub zúčastnia Ela Skirková, Hanka Skirková, Karolína Lenhardtová, Lucia Gumanová, Teresa Kručayová, Katka Šalamonová, Tomáš Petro, Samuel Olejár, Ľubomír Vrábeľ, Frederika Ivanocová a  Jakub Tomáš.

no comments

Vianočný večierok členov ŠK TKD GE-BAEK Prešov 16.12.2022

D2E06A0D-A2B1-41B1-92A8-27C2745B828AVčera sme oficiálne ukončili súťažnú sezónu v tomto kalendárnom roku v našom klube záverečným Vianočným večierkom, ktorý bol spojený s relaxom, zábavou hrami a rovnako tak vyhlasovaním najúspešnejších športovcov nášho klubu za kalendárny rok 2022 v jednotlivých vekových kategóriách a vyhlásením víťazov “Challeng súťaže”, ktorá trvala 3 mesiace a do ktorej sa mohli zapojiť všetci členovia nášho klubu od 10 rokov, samozrejme aj tu sme challenge  disciplíny rozdelili do vekových kategórii. Veríme, že všetkých, ktorí sa do challeng súťaže zapojili a boli za svoje úsilie ocenení sme odovzdanými cenami potešili a tých, ktorí ceny nezískali, alebo sa do challeng súťaže nezapojili sme vhodným spôsobom motivovali do súťaženia pri vyhlásení novej challenge súťaže, ktorú oznámime v mesiaci január 2023. Na záver nášho vianočného večierka prišiel aj Mikuláš so svojimi pomocníkmi  anjelom, čertom a škriatkami a potešili tých najmenších členov nášho klubu odovzdaním balíčkov so sladkosťami. Všetkým zúčastneným ďakujeme, že ste s nami strávili tento predvianočný čas, všetkým oceneným členom nášho klubu blahoželáme. Veríme že budú motiváciou aj pre mladších členov nášho klubu, aby v ďalšej tréningovej činnosti pokračovali ešte s väčším úsilím a svedomitým prístupom k tréningom. Samozrejme, že tréningy pokračujú aj v ďalšom týždni. Na záver prajeme všetkým pokojne vianočné sviatky, vedenie klubu.

» viac informácií

no comments

Vianočná párty ŠK TKD GE-BAEK Prešov 16.12.2022

D2E06A0D-A2B1-41B1-92A8-27C2745B828AVšetkých členov nášho klubu, rodičov,  priateľov a nadšencov Taekwon-da a nášho klubu pozývame  na tradičný predvianočný večierok , ktorý sa bude konať  v telocvični  TKD  Ge-Baek Prešov, v piatok dňa 16.12. so začiatkom o 17.00hod. Počas večierku budú pre deti pripravené hry a  možno príde aj Mikuláš. Šikovní/né pekári a pekárky, cukrári a cukrárky sa môžu pochváliť svojím umením a priniesť ochutnať vianočné cukrovinky a iné lakocinky. Svoju účasť, ako aj účasť detí je potrebné zapísať do 12.12. na papier, ktorý bude visieť v telocvični. Na všetkých sa už teraz veľmi Tešíme. 
 
 
 
 


» viac informácií

no comments

Oceňovanie Talentov za rok 2022 organizované ABC Centrom voľného času Prešov PKO Čierny Orol

IMG_1734 IMG_1735Dňa 20.11.2022 sa v estrádnej sále Parku kultúry a oddychu Čierny Orol v Prešove uskutočnilo oceňovanie talentov za jednotlivé krúžky a voľnočasové aktivity ABC Centrá voľného času so sídlom Októbrová 30 Prešov. Za kategóriu šport bola medzi najlepšími ocenená aj členka ŠK TKD GE-BAEK Prešov Karolína Lenhardtová, ktorá svojimi výkonmi a dosiahnutými výsledkami v podobe získaných medailí na prestížnych športových podujatoiach v Taekwon- Do ITF v  tomto roku zaujala širokú verejnosť.» viac informácií

no comments

BALKAN OPEN CUP SIBIU, RUMUNSKO, výsledky zo súťaže

6 CENNÝCH KOVOV BALKAN OPEN CUP A POHÁR PRE KAJU

Prešovskí taekwondisti dosiahli na prvom ročníku novovytvoreného Balkan open Cupu v Rumunskom Sibiu výborné výsledky. V konkurencii viac ako 400 súťažiacich zo šiestich krajín získali pre náš klub 1 zlatú, 2 strieborné a 3 bronzové medaily. 

V prvom súťažnom dni dostali priestor juniori a seniori. Krátko po deviatej hodine sa do ringu postavil senior Ľubo Vrabeľ v disciplíne tuly do 1. DANU. V zápase o medailu podľahol Rumunovi v celkovom výsledku 0:5. Ľubov výkon bol ovplyvnený aj chorobou no napriek tomu podal veľmi kvalitný výkon. Súčasne s ním nastúpila do sparingu Veronika Juhosová v kategórii do 50 kilogramov. Veronika v boji o finále podľahla Rumunke 0:4 po kvalitnom výkone. Pre Veroniku to znamenalo zisk bronzovej medaile. Následne na tuly farebných pásov nastupoval Samuel Rašman, no v prvom kole bol nad jeho sily Bulhar v pomere 0:5. 
V poobednom programe nastúpili do tulov junioriek do 1. DANU Karolína Lenhardtová a v kategórii farebných pásov Lucia Gumanová, Veronika Juhosová a Hanka Skirková. Karolína vypadla v prvom kole s Rumunkou 0:5. Veronika prehrala v ťažkom zápase v prvom kole s neskoršou šampiónkou Bulharkou 1:4. Hanka prvý zápas vyhrala po vyrovnanom výkone tesne 3:2 s reprezentantkou Slovinska no následne v druhom kole bola nad jej sily Rumunka, ktorej podľahla 0:5. Najďalej až do finále dokráčala Lucia, keď pri svojej medailovej jazde zdolala najprv Rumunku, potom v „slovenskom derby“ Mariannu Vrabcovú z klubu Delta Veľký Šariš, Následne vo štvrť a semifinále dve Rumunky a vo finále bola nad jej sily bulharská súperka. Lucia pridala následne aj bronz v sparingu do 60 kilogramov. Karolína pridala do svojej zbierky zlato zo špeciálnych techník, kde v rozoskakovaní deklasovala všetky svoje súperky a striebro zo sparingu do 65 kilogramov. Po dvoch vyhratých zápasoch v skupine bola vo finálovom zápase nad jej sily rumunská súperka. Karolína zároveň získala aj pohár pre najlepšiu juniorku celého turnaja. Juniorky sa ešte v závere dňa predstavili v tímovom sparingu v zložení Karolína, Veronika, Lucia a Hanka. Všetky dievčatá vo svojich zápasov siahli skoro až na dno svojich síl, no ani to nestačilo na rumunské súperky a naše dievčatá sa do ďalších bojov nedostali. Treba však povedať, že pätica súperiek z Rumunska boli vo vyšších váhových kategóriách ako naše dievčatá a už pri nástupe do prvého zápasu sme vzhľadom na počet našich dievčat prehrávali výsledkom 4:0. Aj napriek tomu dievčatá trénerov predvedenými výkonmi v zápasoch veľmi potešili a veríme, že táto disciplína by mohla byť pre nás aj na veľkých podujatiach zdrojom pre medailové úspechy.

V druhý súťažný deň sme mali v hre naše kadetky Elu Skirkovú a Natáliu Korytárovú. Obe nastúpili v kategórii farebných pasov v disciplíne tul. Ela v prvom zápase po nepochopiteľnom verdikte rozhodcov prehrala s Bulharkou tesne 2:3 hoc v polovici zápasu bol stav 3:2 pre našu Elu. Natália sa po sérii víťazstiev dostala do boja o medailu, no ani heroický výkon Natálke nestačil a v boji o medailu prehrala s Rumunkou 1:4. Následne sa naše dievčatá presunuli do ringu pre špeciálne techniky. Obe skočili základné výšky v jedinom prevádzanom kope yop chagi s preletom nad páskou a postúpili do rozskokov. Ela v poradí druhy rozskok už nezvládla a obsadila pekné 5. miesto. Natálii sa podarilo kopnúť stanovenú výšku a napokon sa radovala s bronzovej medaily. Ela poobede ešte nastúpila na tatami v disciplíne sparing no po kvalitnom výkone prehrala s Rumunkou 0:4. Všetkým našim bojovníkom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubov, kvalitné a oduševnené výkony a úspešným držiteľom kovov k ich zisku srdečne blahoželáme, vedenie klubu.

» viac informácií

no comments