Mesto Prešov v roku 2019 poskytlo na rozvoj športu ŠK Gebaek dotáciu vo výške 3.849€. Ďakujeme.

Projekt je podporený sumou 2.000€ z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2019.

VIII. ročník Myghtyfist Taekwon - Do Eagls Cup, Budapešť Maďarsko

Eagls  Cup 2020V dňoch 21.-22.9.2019 sa v hlavnom meste Maďarska Budapešti uskutoční v poradí ôsmy ročník  Myghtyfist Taekwon - Do Eagls Cup.  Ide o prvú tohto ročnú medzinárodnú súťaž v Taekwon - Do ITF detí, kadetov, juniorov, seniorov v jednotlivcov aj tímových súťažiach. Na tejto prestížnej  medzinárodnej súťaži nemôžu chýbať ani členovia nášho klubu. Na tomto turnaji si súťažiaci zmerajú svoje sily, zručnosti  schopnosti v disciplínach Taekwon - Da ITF: športový boj, súborné cvičenia, prerážacie techniky a špeciálne techniky deti, kadetov, juniorov a seniorov. Za ŠK TKD GE-BAEK Prešov budú farby mesta Prešov metropoly Šariša hájiť : Jakub Klučiar, Samuel Janko, Stanislav Szecszody, Samuel Karniš, Alžbetka Klučiarová, Karolína Lenharthová, Teresa Kručayová,Hanka Skirková, Ella Skirková, Laura Gutisová, Dominik Saviolli, Diana Obcovičová, Lenka Palaščáková, Ľubomír Vrábeľ, David Trochan, Jakub Tomáš a trénerská dvojica Veronika Balážová a Marcel Petro. Odchod na súťaž je už v piatok o 16.00 hod z parkoviska pred OD NAY.  Takže v sobotu všetci držte naším súťažiacim všetkých desať a oni pôjdu na plné bomby !!!!! GE-BAEK.

no comments

Prvá konferencia trénerov Taekwon - Do ITF

logo SZTKDKoncom mesiaca Jún sa v Írskom mestečku Limeric v nádhernom komplexe miestnej Univerzity konala historicky prvá konferencia trénerov Taekwon  -Do ITF. Jej cieľom bolo spojiť organizátormi vybranú skupinu jedných z najlepších trénerov Taekwon - Do ITF, odborníkov z oblasti atletiky, psychológie a výživy s ostatnými trénermi klubov z celého sveta, ktorí majú záujem vychovať budúcich súťažiacich na svetovej úrovni. Hlavnou myšlienkou bolo spoločne diskutovať, vymeniť si doposiaľ nadobudnuté skúsenosti a v konečnom dôsledku naučiť sa niečo nové. Konferencie sa zúčastnilo 170 účastníkov z 26 krajín, krásna atmosféra s komunitou ITF, ktorá sa spája, aby sa ľudia spoločne učili, zdieľali, diskutovali a užívali si ITF Taekwon-Do. Náš klub na tejto udalosti za podpory Slovenského zväzu TKD ITF reprezentovali tréner Marcel Petro a Lenka Palaščáková. Celkovo konferencia trvala 3 dni, jej denný harmonogram bol rozdelený do viacerých lekcií, tréningov a prednášok z oblasti športového zápasu - sparring, súborných cvičení - tuly, špeciálne techniky, plánovania tréningov, psychológie športu, zdravej výživy, manažmentu klubu a pod. Všetky nové a nadobudnuté poznatky z tejto akcie sa už čoskoro dostanú aj k našim cvičencom na nasledujúcich tréningoch.

» viac informácií

no comments

Sústredenie Taekwondistov v RADAVE s Olegom a Vytaliyom Soloveyovcami

SzoloveyV priebehu najbližšieho predĺženého víkendu od 13. - 15.9.2019 sa telocvičňa rekreačného zariadenia Penziónu Iveta nachádzajúceho sa v obci Radava stane domovom Taekwondistov z viacerých klubov organizovaných pod hlavičkou Slovenského zväzu Taekwon - Do ITF. V tomto krásnom prostredí na Požitaví  v okrese Nové Zámky, sa stretnú vybraní členovia jednotlivých klubov na základe odporúčania trénerov a po schválení prezidentom SZ TKD ITF, kde spolu so širším výberom reprezentácie Slovenska pod dohľadom svojich trénerov z jednotlivých klubov a reprezentačnými trénermi absolvujú niekoľko náročných sparringových tréningov. Sústredenie nebude viesť nikto iný než tréner reprezentácie Ukrajiny v Taekwon - Do ITF Oleg Szolovey. Počas jednotlivých tréningov mu bude pomáhať jeho syn Vytaliy Szolovey ktorý je niekoľko násobný majster Európy aj  Sveta a je rovnako aj niekoľko násobným víťazom Európskeho a Svetového pohára v  sparringu Taekwon - Do ITF. Sústredenie nie je  určené len vybraným cvičencom, ale zároveň aj ich trénerom na neustále zdokonaľovanie sa v tréningovom procese ktorí je zameraný predovšetkým na športový boj - sparring. Za ŠK Taekwon - Do GE-BAEK Prešov sa sústredenia zúčastnili: Ella Skirková, Karolína Lenhardtová, Teresa Kručayová, Lukáš Leščák, Stanislav Szecszody, Dominik Saviolli, Adam Prídavok, Tomáš Petro a Ľubomír Vrábeľ. Sústredenia sa zúčastnili aj reprezentanti : Richard Novák, Diana Obcovičová, Samuel Olejár, David Trochan, Jakub Tomáš a tréneri Veronika Balážová a Marcel Petro.

» viac informácií

no comments

VÍKEND PLNÝ ŠPORTU s DECATHLONOM 8.-.9.9.2019 v Prešove

1ŠPORTUJTE S DECATHLONOM

September, mesiac návratu do školských lavíc, no zároveň i obdobie, kedy deti po dvojmesačnom oddychu opäť nastúpia na tréningy svojho obľúbeného, či vysnívaného ŠPORTU. Decathlon si v spolupráci s rôznymi lokálnymi klubmi pripravil športové podujatie pod názvom Vitalsport. Už po tretí rok si môžete zadarmo vyskúšať množstvo športov na jednom veľkom športovisku. Príďte a nájdite si celá rodina šport, ktorý vám dokonale sadne! Podujatie sa uskutoční na každej predajni Decathlon na Slovensku, a to v Bratislave (Bory, Pharos, Eurovea), Trnave, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove, i v Košiciach. Minulý rok sa Vitalsportu zúčastnilo niečo cez 13 000 NÁVŠTEVNÍKOV.

Medzi vybranými športmi, ktoré boli spoločnosťou DECATHLON s prevádzkou v Prešove oslovené patril aj náš ŠK TKD GE-BAEK PREŠOV. Návštevníci Decathlonu a to nie len ti najmenší, ale aj ich rodičia si mohli dnes vyskúšať niečo málo z kórejského bojového umenia Taekwon-Do ITF. Pod vedením našich skúsených trénerov Marcela Petra, Veroniky Balažovej a vybraných členov nášho klubu (Jakub Tomáš, Samuel Olejár, David Trochan, Diana Obcovičová, Richard Novák a Ľubomír Vrábeľ) si vyskúšali ako to chodí na tréningu v našom klube.

 » viac informácií

no comments

Taekwon - Do Camp GE-BAEK Prešov, Sigord 2019 ( od 11.8.2019 - 16.8.2019)

32V priebehu tretieho augustového týždňa sa pod organizátorskou hlavičkou vedenia Športového klubu TKD GE-BAEK Prešov uskutočnil letný Taekwon - Do Camp, Sigord 2019.  Sústredenia sa tento rok zúčastnilo vyše 50 detí z 3 klubov organizovaných pod Slovenským zväzom TKD ITF, ŠK TKD Delta V. Šariš, ŠK TKD Koryo Bratislava a domáceho klubu, ktorý bol organizátorom sústredenia ŠK TKD GE-BAEK Prešov. Tohtoročné sústredenie sa nieslo v znamení mnohých tréningových jednotiek ktoré boli v priebehu jednotlivých dní zamerané na atletickú prípravu (kondičnú aj silovú), tréningy zamerané na nácviky sparringových techník, nácviky jednotlivých súborných cvičení, tréningy zamerané na  špeciálne techniky a ďalšie tréningy slúžiace na celkový rozvoj jednotlivých techník používaných v Taekwon- Do. Okrem týždňa plného náročných tréningových jednotiek Taekwon - Do to bol aj týždeň plný športu, zábavy, spoznanie nových priateľov, spoločného kúpania na miestnom kúpalisku, súťaženia ale rovnako tak aj oddychu, pri hrách, voľnočasových aktivitách, pri opekačke v spoločnosti rodičov zúčastnených cvičencov a rovnako tak aj priateľov Taekwon - Da. V mene vedenia klubu verím, že sa všetkých zúčastneným na tohtoročnom sústredení páčilo a na budúci rok sa sústredenie zúčastnia opäť ešte vo väčšom počte.  

» viac informácií

no comments