Mesto Prešov v roku 2022 poskytlo na rozvoj športu ŠK Gebaek dotáciu vo výške 3.565€. Ďakujeme.

Projekt je podporený sumou 3.000€ z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2022.

Sústredenie výberu SZ TKD ITF v termíne 23 - 25.9.2022 Prešov

V priebehu tohto víkendu 23. - 25.9.2022 absolvovalo 18 členov klubov organizovaných pod hlavičkou Slovenského zväzu Taekwon-Do ITF posledné sústredenie pred odchodom na Svetový pohár Taekwon-do ITF Koper, Slovinsko. V rámci týchto dní, kedy sme dolaďovali detaily v jednotlivých súťažných disciplínach nás znova navštívil športový psychológ Ing. Mgr. Peter Kuračka ACC a absolvovali sme v poradí už naše tretie spoločne stretnutie. So športovým psychológom tréneri aj športovci absolvovali posledné kolektívne aj individuálne sedenia, ktoré majú všetkým pomôcť s nasledujúcou súťažou. Už v nedeľu dňa 2.10.2022 v skorých ranných hodinách vyrazí 16 členná výprava na 2 vozidlách do slovinského mesta Koper na SP TKD ITF. V rovnaký deň, len trochu neskôr vyrazí ďalšia časť našej výpravy z Bratislavy. Po príchode na miesto hneď v nedeľu absolvujeme povinnú registráciu a v pondelok nasleduje váženie tých členov, ktorí budú na SP súťažiť okrem iných disciplín aj v športovom zápase. V utorok 4.10.2022 už začíname súťažiť, takže nám všetkým držte palce a my sa budeme snažiť ísť úplne bomby!!!!

» viac informácií

no comments

REZULTÁTY IX. ročník Eagls Cup Mightyfist Monor.

V sobotu 17.9.2022 sa v maďarskom meste Monor uskutočnil 9. ročník turnaja Mightyfist Eagles Cup. Na podujatí sa zúčastnilo takmer 300 súťažiacich z 8 krajín. Medzi zúčastnenými nechýbali ani zástupcovia ŠK Taekwon-do Ge-Baek Prešov v zložení Romanka Gállova, Lucia Gumanová, Samuel Karniš, Teresa Kručayová, Karolína Lenhardtová, Samuel Olejár, Ela Skirková, Tomáš Petro a Ľubomír Vrabeľ pod vedením trénera Marcela Petra. Naša výprava dokázala v Maďarsku vybojovať 8 medailí z toho 2 zlaté a 6 bronzových. Zlato získala Karolína, ktorá ovládla svoju kategóriu v športovom boji junioriek do 60 kg a Lucia, ktorá dominovala v súborných cvičeniach junioriek v kategórii farebných pásov do 1. kupu. Obidve spomenuté dosiahli aj na bronzové medaile Karolína v súborných cvičeniach junioriek do 1. danu a Lucia v športovom boji do 55 kg. Ďalšie tri bronzové medaily získali kadetka Ela Skirková v športovom boji do 48 kg, juniorka Romanka Gállová v športovom boji do 42 kg. a junior Samuel Karniš taktiež v športovom boji do 55 kg. Z našich seniorov sa darilo len Tomášovi Petrovi, ktorý v disciplíne súborné cvičenia do 1. danu vybojoval 3. miesto. Celej výprave ďakujeme za vzornú reprezentáciu a kvalitné výkony. Turnaj pre všetkých našich bojovníkov slúžil, ako generálka na blížiaci sa svetový pohár v slovinskom Koperi (1.- 10.10.2022).

» viac informácií

no comments

9. ročník Mightyfist Eagls CUP 2022, Monor, Maďarsko

MF22Už tento piatok poobede odchádza výprava deviatich zástupcov  prešovského taekwonda, ktoré bude zastupovať  Športový klub Taekwon-Do GE-BAEK Prešov a na kvalitne obsadenej medzinárodnej súťaž Mightyfist Eagls CUP 2022. Súťaž sa uskutočni v meste Monor, necelých 40 km od Budapešti. Našu 9 člennú výpravu súťažiacich, ktorú tvoria Ela Skirková, Romanka Gallová, Karolína Lenhardtová, Teresa Kručayová, Lucia Gumanová, Samuel Karniš, Tomáš Petro, Samuel Olejár a Ľubomír Vrábeľ na tejto súťaži bude viesť tréner Marcel Petro a tomu budú asistovať Ľubomír Vrábeľ, Samuel Olejár a Tomáš Petro.  Zástupcovia nášho klubu sa na súťaži predstavia vo vekových kategóriách kadetov, juniorov aj seniorov v disciplínach súborné cvičenia, športový zápas, špeciálne techniky a prerážacie techniky.  Samotná súťaž bude prebiehať v sobotu, preto držme všetkým zástupcom nášho klubu palce, aby úspešne reprezentovali náš lub, mesto prešov a región Prešovského kraja na tejto už niekoľko rokov organizovanej prestížnej súťaži. Pre všetkých menovaných súťažiacich je táto súťaž poslednou previerkou, kde si v jednotlivých disciplínach môžu zmerať sily so  súťažiacimi z iných krajín, pred ich odchodom na Svetový pohár, Koper Slovinsko. » viac informácií

no comments

WANNADO Festival ŠPORTU Prešov 10.09.2022

FB_IMG_1662888998447FB_IMG_1662883343966Dňa 10.09.2022 sa výber členov Športového klubu Taekwon-Do GE-BAEK Prešov zúčastnil na WANNADO Festivale ŠPORTU, ktorý sa konal v areáli Fakulty Športu prešovskej univerzity v Prešove. Išlo o deň plný nielen športu, ale aj zábavy pre celú rodinu. Súčasťou celodenného programu, ktorý začínal od 10.00h. a trval do 18.00h. bola aj prezentácia  tam zúčastnených klubov, ktoré v rámci prezentácie mohli prípadným záujemcom predviesť niečo zo svojho umenia. Samotné deti, ale aj dospelí si mohli s členmi nášho klubu vyskúšať zopár jednoduchých pohybov, úderov, kopov a ďalších techník Taekwon-Da ITF. Súčasťou prezentácie jednotlivých klubov bola aj názorná ukážka z reálneho tréningového procesu, kde sme na pripravenom pódiu prítomným návštevníkom predviedli ukážky všetkých 5 disciplín Taekwon- Da ITF. Vzhľadom k tomu, že v doobedňajších hodinách  nám počasie veľmi neprialo museli členovia nášho klubu z dôvodu obmedzených veľkostných pomerov pódia upraviť jednotlivé časti vystúpenia prípadne niektoré ukážky vypustili. Aj napriek tomu naše vystúpenie a celková prezentácia klubu vo vopred pripravenom stánku upútala pozornosť tam prítomných návštevníkov a v samotnom závere predmetného podujatia boli klubom udeľované finančné poukážky za celkovú prezentáciu klubu na predmetnom podujatí.  Po celkovom zrátaní hlasujúcich návštevníkov bola zástupcami organizátora v spolupráci zo zástupcami mesta Prešov a Prešovského Samosprávneho kraja  odovzdaná finančná poukážka vo výške 300.- Eur, kde sme boli ocenený, ako najlepšie hodnotený klub predmetného podujatia. Všetkým členom nášho klubu, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom pomohli svojou účasťou na predmetnom podujatí, aj keď nás len na festivale podporovali  svojou prítomnosťou týmto patrí naša vďaka vedenie klubu.   

» viac informácií

no comments

Sústredenie TKD ITF Firlej 25. - 28.8.2022 organizované pod hlavičkou poľského zväzu TKD ITF

sk-ge-baek-presovČlenovia Športového klubu Taekwon-do GE-BAEK Prešov sa zúčastnili v dňoch 25.8. až 28.8.2022 letného centrálneho sústredenia v poľskom meste Firlej. Camp bol organizovaný pod záštitou klubu MKS Lewart AGS Lubartów a poľského zväzu Taekwon-do ITF. Tým z Prešova tvorili tréneri Tomáš Petro, Samuel Olejár a Ľubomír Vrabeľ, ktorých doplnili zverenci Lucia Gumanová, Teresa Kručayová, Samuel Karniš, Karolina Lenhardtová, Ela Skirková a Katarína Šalamonová. Tréningy boli usporiadane každý deň do dvojfázových cyklov pod vedením majstra Jerzyho Jeduta (8. dan) a majstra Jaroslawa Susku (7. dan; niekoľko násobného  majstra Európy a sveta). Naši bojovníci počas sústredenia nazbierali množstvo skúseností a poznatkov nie len na tréningoch, ale aj vo večerných individuálnych konzultáciách so spomínanými majstrami, ako prípravu na nadchádzajúce športové podujatie ktorým je Setový pohár Taekwon - Do ITF Slovinsko Koper, kde odchádzajú už dňa 2.10.2022. Večerné konzultácie boli zamerané na zdokonaľovanie techník a zostav.

» viac informácií

no comments

Projekt WANNADO festival Športu, Prešov 10.09.2022 areál Fakulty športu Prešovskej univerzity v Prešove

Wannado1Dňa 10.9.2022 sa v areáli Fakulty športu Prešovskej univerzity v Prešove uskutoční  projekt "WANADO festival Športu 2022", ktorého filozofiou je prezentácia oslovených športových klubov a športov v  jednom areáli tak, aby si ich mohli deti, ktoré hľadajú ten správny šport spolu s rodičmi vyskúšať prostredníctvom športovcov, trénerov, výživových a tréningových poradcov a stráviť tak jeden neopakovateľný deň. Medzi oslovenými  klubmi bol vedením spoločnosti WANNADO v spolupráci s mestom Prešov a Vyšším územným celkom Prešovského samosprávneho kraja oslovený aj náš Športový klub TKD GE-BAEK Prešov, ktorého vybraní členovia klubu budú mať dňa 10.09.2022 v areáli Didaktického parku viacúčelového športového areálu Prešovskej univerzity v čase od 10.30h. do 10.40h. na pripravenom pódiu svoje exhibičné vystúpenie. Na stanovišti označenom na priloženej mape pod číslom 2 budú mať zástupcovia nášho klubu organizátormi tejto akcie vyčlenený aj priestor na svoj stánok za účelom prezentácie nášho klubu a náboru nových členov do radov nášho klubu. Všetkých priaznivcov Taekwon- Da ITF, členov nášho klubu, ktorí nebudú vystupovať, ich rodinných príslušníkov a rovnako aj širokú verejnosť pozývame na tento deň do areálu Fakulty športu Prešovskej univerzity v Prešove, vedenie klubu.

» viac informácií

no comments

NÁBOR NOVÝCH ČLENOV DO KLUBU ŠK Taekwon - Do GE-BAEK Prešov, a rozpis tréningov na sezónu 2022/2023

Rozpis treningov 2022Nábor nových členov do nášho klubu ŠK Taekwon -Do GE-BAEK PREŠOV v tomto školskom roku 2022/2023 začíname od 5.09.2022 a preto dávame do pozornosti pre všetkých prípadných záujemcov o toto kórejské bojové umenie.  Staň sa aj ty členom najúspešnejšieho klubu Taekown - Do ITF na Slovensku, ktorého cvičenci získali viacero medailí na MS, ME, európskych a svetových pohárov v tomto bojovom umení. Stan sa aj ty členom rodiny Taekwon - Do. Tréningy pre nováčikov budú prebiehať štyri dni v týždni pondelok až štvrtok a sú rozdelené podľa veku od 6 rokov do 9 rokov vrátane a od 10 rokov do 14 rokov. Do náboru sa môžu prihlásiť aj starší záujemcovia bez obmedzenia veku, títo budú individuálne posúdení a následne zaradení do príslušnej skupiny v Nábore. Taekwon- Do ITF  je bojové umenie, ktoré je určené pre všetky vekové kategórie. Kedže má viacero športových disciplín (športový zápas, súborné cvičenia, špeciálne techniky, prerážacie techniky) má širšie uplatnenie u jednotlivcov, ako v iných bojových športoch.  Viac informácií môžete získať z priloženom plagáte pripadne na tam uvedených telefónnych číslach.» viac informácií

no comments