Mesto Prešov v roku 2021 poskytlo na rozvoj športu ŠK Gebaek dotáciu vo výške 3.150€. Ďakujeme.

Projekt je podporený sumou 3.000€ z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2021.

ME TKD ITF Španielsko La Nuncia rezultáty 3 a zároveň záverečný súťažný deň našej výpravy

5ME ESPV piatok vysielala slovenská výprava do súbojov iba dvoch súťažiacich. Prvý nastupoval do ringu Dávid Trochan v kategórii sparring seniori do 57 kilogramov. V prvom kole mal naraziť na o protivníka z Talianska, no ten sa na zápas nedostavil a Dávid kontumačne zvíťazil a postúpil do zápasu o medailu. Súperom mu bol moldavský reprezentant. Dávid prvé kolo vyhral a my sme verili v priaznivý priebeh aj v druhom kole. Moldavčan zvýšil do druhého kola aktivitu a niekoľkými vydarenými kombináciami, bohužiaľ pre nás v  závere zápasu strhol víťazstvo na svoju stranu. Dávid po zápase neskrýval sklamanie. Cítil, že cenný kov bol na dosah. Po Dávidovi nastupoval na tatami Jakub Tomáš v kategórii sparring seniori do 63 kilogramov. Proti domácemu španielskemu reprezentantovi začal Jakub aktívne a napriek vyrovnanému priebehu si dokázal udržiavať tesné vedenie. V druhom kole prišlo niekoľko kontroverzných verdiktov stredového rozhodcu, ktorý Jakubovi pripísal najprv dvakrát mínusový bod za nepovolenú techniku, čo automaticky znamenalo tesné vedenie súpera. Jakub sa napriek verdiktom nevzdal a bojoval naďalej. Desať sekúnd pred koncom rozhodca udelil slovenskému reprezentantovi aj tretí mínusový bod, opäť za nepovolenú techniku, a to znamenalo okamžitú diskvalifikáciu. Napriek týmto smolným záverom zápasov, chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a maximálne nasadenie. 
 
V podvečerných hodinách sa v La Nucii uskutočnil kongres európskej Taekwon-do federácie (AETF), na ktorom zastupovala Slovensko Lenka Palaščáková. Okrem iného prebehla na kongrese aj voľba nového vedenia AETF. Novým prezidentom Európskej Taekwon-Do federácie sa na včerajšom kongrese stal majster Leonardo Oros Duek z Izraela (na fotke pán stojaci presne v strede) a viceprezidentkou majster Virginia Dionisi z Belgicka, pričom prvý krát v histórii tuto pozíciu obsadila žena. Generálnym sekretárom je pán Yvor Tasev z Bulharska (pán v sivom obleku). Členmi výkonného výboru sa stali (na fotke v pravo) majster Muresan z Rumunska, majster Jedut z Polska, majster Tsilfidis z Ruska, dalej na fotke zľava - majster Zuger zo Švajciarska, majster Barada zo Slovinska a majster Szasz z Maďarska.

no comments

ME TKD ITF Španielsko La Nuncia rezultáty 1 a 2 súťažný deň

ME ESPStreda a zároveň prvý súťažný deň sa niesol v znamení technických disciplín. Prím na programe dňa hrali súborné cvičenia. Do tejto disciplíny Slovensko vyslalo všetkých svojich zástupcov. Už o deviatej hodine ráno sa na tatami postavili naši dvaja juniori Tomáš a Dominik. V kvalitne obsadenej kategórií juniorov do 1. danu, ktorá obsiahla až 48 súťažiacich, sa chlapci nestratili. Svojimi výkonmi príjemne prekvapili a takmer pozitívne šokovali. Tomáš vo svojom prvom kole porazil Rakúšana v pomere 4 rozhodcovia v prospech nášho reprezentanta a 1 rozhodca v prospech súpera. V druhom kole natrafil Tomáš na ukrajinského reprezentanta. Ten sa ale do ringu nedostavil a Tomáš poľahky prešiel až do boja o medailu. Do cesty sa mu postavil poľský protivník, ktorý už bol nad sily nášho reprezentanta a tak prehral v pomere 5:0. Paralelne vo vedľajšom ringu nastupoval taktiež premiérovo na tatami európskeho šampionátu Dominik. V prvom vyrovnanom súboji porazil Švéda výsledkom 3:2. V druhom kole potvrdil dobrý výkon a zdolal domáceho španielskeho reprezentanta v pomere 4:1. Nasledoval podobne ako v prípade Tomáša súboj o medailu. Dominik dal do zápasu s Rumunom všetky sily no súper bol nad jeho sily a náš reprezentant prehral v zápas výsledkom 5:0. Hneď po súborných cvičeniach sa naši juniori presunuli na ring číslo 6 kde štartovala disciplína špeciálne techniky. Tomáš aj Dominik z piatich techník dokázali kopnúť iba techniku yop chagi. Po junioroch prišli na rad naši seniori. V kategórii seniori tuly do 1. danu zažil premiéru Ľubo. Po vyrovnanom boji a kvalitnom výkone podľahol poľskému súperovi výsledkom 4:1. Paralelne s Ľubom štartovali v kategórii seniori tuly do 2. danu aj Dávid a Jakub. Dávid podľahol hneď v prvom kole rumunskému protivníkovi v pomere 5:0. Nedarilo sa ani Jakubovi, ktorý podľahol po bojovnom výkone domácemu Španielovi rovnako 5:0. Ako posledná z tímu nastupovala v poobedňajších hodinách na tatami Lenka. V prvom kole po dramatickom priebehu vyradila reprezentantku Walesu, keď po remízovom výsledku rozhodoval tretí tul. V druhom kole, ktorý bol súbojom o medailu nastupovala Lenka proti nórskej reprezentantke. S reprezentantkou Nórska viedla vyrovnanú partiu, ale zaváhanie v prvom tule Lenku pripravilo o šancu postúpiť ďalej a získať tak medailovú istotu.
no comments

Majstrovstvá Európy Taekwon - Do ITD, 23.11.-28.11.2021 Španielsko La Nucia

ME ESPV pondelok 22.11.2021 po niekoľko týždňovej náročnej príprave, cestuje slovenská reprezentácia v Taekwon-do ITF na Majstrovstvá Európy 2021 v španielskom meste La Núcia. Slovensko vysiela do bojov o cenné kovy šiestich súťažiacich. V seniorskej kategórii sa predstavia Lenka Palaščáková, Jakub Tomáš, Dávid Trochan a Ľubomír Vrabeľ, pre ktorého to bude premiéra na podujatí najvyššieho rangu. Svoju premiéru si odkrútia aj dvaja juniori, Tomáš Petro a Dominik Saviolli. Na výkony svojich zverencov bude dohliadať reprezentačný tréner Marcel Petro. Výprave prajeme šťastnú cestu a medailové výkony. Po náročnej ceste sa slovenská výprava v neskorých večerných hodinách ubytovala v meste Benidorm, vzdialenom 10 km od dejiska šampionátu. Dnes boli na programe administratívne záležitosti. Naši reprezentanti boli otestovaní na COVID, všetci s negatívnym výsledkom. Následne boli zaregistrovaní a zvážení. Váženie prebehlo bez problémov. Chlapci splnili váhové limity a môžu sa tak plne sústrediť na svoje súťažné výkony. V poobednom programe členovia slovenského tímu absolvovali tréning zameraný na disciplínu súborné cvičenia. Čas po tréningu bol spríjemnený prechádzkou po slnečnej promenáde benidormskej pláže. Deň ukončil večerný otvárací ceremonial turnaja, spojený s nástupom reprezentačných tímov zo zúčastnených krajín. Slovensko v tejto prezentácii zastupovali juniori Tomáš Petro s Dominikom Saviollim a seniori Lenka Palaščáková s Ľubomírom Vrabľom. Zajtra čaká náš tím prvý súťažný deň. Veríme, že bude úspešný. Držte nám palce.

» viac informácií

no comments

Sústredenie TKD ITF Radava 12. - 14.11.2021

20211114_103353logo SZTKDRadava bola od piatku 12.11. až  do nedele 14.11.2021 hostiteľom cvičencov Taekwon-Da. Ani chladné jesenné počasie neodradilo členov športových klubov organizovaných pod hlavičkou Slovenského zväzu Taekwon-Do ITF, aby si dali stretnutie v nám už veľmi dobre známej obci Radava, kde v roku 2021 zavŕšili prípravu posledným tohtoročným sústredením. Pre reprezentantov Slovenska v TAEKWON-DO ITF to bolo záverečné sústredenie pred ich odchodom na Majstrovstvá Európy TKD ITF, ktoré sa budú konať v Španielskom meste La Nucia. Výprava dvoch juniorov, Dominika Saviolliho a Tomáša Petra doplnená o skúsených seniorov Davida Trochan, Ľubomíra Vrabľa, Jakuba Tomáša a Lenku Palaščakovú, vedená trénerom Marcelom Petrom odlieta dňa 22.11.2021 z letiska v Budapešti do Valencie odkiaľ sa následne presunie až do Benidormu, kde bude v priebehu celej sútaže ubytovaná. Na tomto sústredení našim reprezentantom robili tréningovú spoločnosť členovia jednotlivých klubov, ktorí sú vo výbere širšieho reprezentačného kádra TKD ITF. Aj keď v hale, kde prebiehali tréningy bolo trošku chladnejšie intenzita tréningov bola dostatočná, aby sa pri nej všetci zúčastnení poriadne zohriali. Pevne veríme, že ak nám to situácia ohľadom COVID-19 dovolí, tento rok sa ešte stretneme na jednej súťaži TKD ITF pod hlavičkou SZ TKD ITF. V galérii si môžete pozrieť naše foto návraty zo sústredenia .

» viac informácií

no comments

Reprezentačné sústredenie TKD ITF Radava 12.11.- 14.11.2021

logo SZTKDsk-ge-baek-presov

Príprava členov reprezentačného výberu SZ TKD ITF z ŠK TKD GE-BAEK PREŠOV v priebehu tohto víkendu na blížiace sa ME TKD ITF v Španielskom meste La Nucia pod dohľadom Johnatana Morrisa V. dan z Francúzka. V ďalšej príprave bude reprezentačný výber doplnený o talentovanú mládež pokračovať spoločným sústredením v rekreačnom zariadení v obci Radava, ktoré sa uskutoční v dňoch od 12. - 14.11.2021. Program sústredenia je nasledujúci. Príchod v piatok do 17.00h. Večerný tréning od 18.00h, večera 19.30h., Sobota raňajky 8.00h., Tréning od 10.00h., Obed 12.30h., Tréning od 15.00h., večera 18.00h., tréning od 20.00h., Nedeľa tréning od 9.00h., obed 11.00h., odchod domov. Vedenie klubu.» viac informácií

no comments

Slovenská liga TKD Smolenice REZULTÁTY zo sobotňajšej sútaže Športového klubu TKD GE-BAEK PREŠOV.

sk-ge-baek-presov

Dňa 16.10.2021 sa v  telocvični ZŠ v Smoleniciach pod hlavičkou SZ TKD ITF konala ďalšia súťaž Taekwon-Do ITF. Súťaž prebiehala v dvoch súťažných disciplínach športový boj - matsogi a súborné cvičenia - tuly a bola určená pre žiakov a juniorov do I. kupu a organizačne ju zabezpečoval domáci klub ŠK Drako Smolenice. Aj na tejto súťaži sa zástupcom nášho klubu darilo rovnako výborne ako pred dvoma týždňami v Prešove  a vybojovali 13 zlatých medailí, 6 strieborných a 8 bronzových medailí. Spolu teda pre náš klub získali celkom 27 medailí. Zároveň si v jednotlivých vekových kategóriách vybojovali aj celkom 4 cenné poháre. Pohár pre najlepšiu žiačku vybojovala Alitea Dukovská. Pohár pre najlepšieho st. žiaka získal Stanislav Szecszody. Pohár pre najlepšiu st. žiačku získala Karolína Lenhardtová a pohár pre najlepšiu juniorku získala Teresa Kručayová. Všetkým členom nášho klubu za predvedené výkony na súťaži ďakujeme a za získané medaile im blahoželáme. Pevne veríme, že do konca kalendárneho roka 2021 prebehne ešte jedna  súťaž na ktorej sa náš klub zúčastní ešte vo väčšom počte. Tím, ktorí za svoje predvedené výkony získali medaile a víťazom jednotlivých vekových kategórií, ktorí získali aj poháre srdečne blahoželáme a všetkým ostatným ďakujeme za predvedené výkony a bojovnosť počas poslednej súťaže.  Vedenie klubu ŠK TKD GE-BAEK PREŠOV.» viac informácií

no comments