Mesto Prešov v roku 2021 poskytlo na rozvoj športu ŠK Gebaek dotáciu vo výške 3.150€. Ďakujeme.

Projekt je podporený sumou 3.000€ z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2021.

Výsledky 3. kolo Slovenská liga PONTE Taekwon - Do ITF , Bratislava 14.05.2022.

logo SZTKD

sk-ge-baek-presov

Dňa 13.05.2022 vycestovala 19 členná výprava Športového klubu Taekwon - Do GE-BAEK Prešov na 3. kolo Slovenskej ligy TKD ITF PONTE, ktoré sa uskutočnilo nasledujúci deň 14.05.2022 v telocvični FEI STU na Ilkovičovej ulici v Bratislave. Výprava nášho klubu pozostávala z dvoch trénerov  Tomáš Olejár a Ľubomír Vrábeľ, druhý menovaný plnil úlohu rozhodcu a rovnako aj súťažiaceho, obetavého rodiča Rastislava Skirku, troch rozhodcov Frederika Ivanocová,  Martin Šima a Hanka Skirková, ktorá z dôvodu rekonvalescencie zlomeniny lakťa tentokrát nemohla súťažiť  a 14 súťažiacich. Starších členov nášho klubu Samuela Karniša, Elu Skirkovú, Luciu Gumanovú, Teresu Kručayovú, Romanku Gállovú, Katku Šalamonovú a Karolínu Lenharthovú doplnili naši začiatočníci Natália Satvarová, Daniela Obročníková, Martin Höger, Marek Höger, Tomáš Valigura a Matej Andrejko. Súťažiť sa začalo v sobotu ráno v čase o 9.30 h., pričom samotnému súťaženiu prechádzala registrácia všetkých súťažiacich a porada zúčastnených rozhodcov. Súťaž prebiehala vo všetkých  súťažných disciplínach Taekwon - Da ITF (súborné cvičenia, športový zápas, špeciálne techniky a prerážacie techniky) žiakov, juniorov a seniorov systémom každý s každým. Hneď ráno výpravu už priamo v mieste súťaženia doplnil ďalší člen nášho klubu Jakub Tomáš, ktorý na tejto súťaži plnil len úlohu trénera a pomáhal mladším členom nášho klubu. Medzi veľmi slušnou účasťou zúčastnených klubov zo Slovenska v jednotlivých súťažných disciplínach a vekových kategóriách, kde najmä žiacke a juniorské kategórie boli početne najviac obsadené, vybojovali zástupcovia nášho klubu spolu 32 medailí.  Z toho bolo 16 zlatých medailí,  6 strieborných a 10 bronzových medailí.  Po skončení súťaže a zrátaní všetkých bodov sa udeľovali aj individuálne ocenenia v podobe  pohárov, kde pohár za najlepšiu juniorku získala Karolína Lenharthová.  Nikto zo zúčastnených členov nášho klubu, ktorí súťažili neostal na tejto súťaži bez zisku medaily. Všetkým k zisku medailí blahoželáme a zároveň im ďakujeme za predvedené výkonu a vzornú reprezentáciu nášho klubu a mesta Prešov, vedenie klubu.   

» viac informácií

no comments

Slovenská liga Taekwon-Do ITF PONTE 3. kolo Bratislava 14.5.2022

logo SZTKDVážený pán prezident/ ka, predseda/ kyňa, vedúci/a klubu, dovoľujem si Vás pozvať na tretie kolo súťaže Slovenský pohár v TAEKWON-DO ITF PONTE pre žiakov, juniorov a seniorov, farebné a čierne pásy, ktorá sa uskutoční v športovej hale – FEI STU, na adrese Ilkovičova, 841 04 Bratislava, dňa 14.05.2022. Súťaží sa v disciplínach TUL, MATSOGI, ŠPECIÁLNE TECHNIKY, POWER.

 » viac informácií

no comments

REPORTY z ME Taekwon - DO ITF Poreč Chorvátsko III. a IV. deň po príchode

ME TKD ITF Chorvátsko Poreč.pdfv 2 súťažnom dni:   vyslalo Slovensko do boja dvoch našich seniorov. Obaja sa predstavili v technických disciplínach. Jakub v špeciálnych technikách a Ľubo sa predstavil v disciplíne prerážacie techniky. Ako prvý štartoval doobeda vo svojej disciplíne Jakub. Súťažiaci kopali 5 základných techník. Prvú techniku Kubo kopol za 1 bod keď doska vo výške 260 cm ostala v polovici svojej dráhy. Nasledovala technika dolyo chagi. Tú zvládol náš reprezentant za tri body po technicky čisto zvládnutom kope. Tretiu techniku bandae dolyo chagi (kop z otočky) Kubo kopol, no za nesprávne prevedený kop mu rozhodcovia udelili 0 bodov. Štvrtým kopom bolo bandae yop chagi. Pri tejto technike náš reprezentant tesne minul dosku a bolo mu pripísaných taktiež 0 bodov. Poslednú techniku twimio yop chagi ( kop s preletom nad páskou) Jakub zvládol no taktiež pre nesprávne zvládnutú techniku mu arbitri udelili 0 bodov. Pri celkovom súčte 4 bodov Kubo predviedol kvalitný výkon aj keď chýbalo trošku športového šťastia. Poobede sa do ringu 5 postavil Ľubo na power test. Z piatich základných techník sa mu nepodarilo úspešne vykonať ani jednu. Ak porovnáme jeho výkon v Poreči s výkonom z posledného šampionátu v španielskej La Nucii, teraz bol Ľubo oveľa sebavedomejší. Je potrebné, aby zapracoval na sile a zlepšil presnosť. Môžeme však zhodnotiť, že Ľubo sa v "poweroch" pomaly udomácňuje a aj v tejto, pre taekwondistov, menej obľúbenej disciplíne môže Slovensko zaznamenať v blízkej budúcnosti výrazné výsledky. Možno aj medailové.

REPORTY z ME Tekwon - DO ITF Poreč Chorvátsko I a II deň po príchode

ME TKD ITF Chorvátsko Poreč.pdfDo dejiska európskeho šampionátu v Poreči dorazila slovenská výprava v popoludňajších hodinách. Po vybavení administratívnych záležitostí týkajúcich sa ubytovania v hoteli, nasledoval prvý tréning v menšej tréningovej hale. Večer sa tím vybral na relaxačnú prechádzku po pobreží Plavej lagúny, oblasti v ktorej sa nachádza aj hotel a hala.

» viac informácií

no comments

Majstrovstvá Európy TKD ITF Poreč Chorvátsko 26.4. - 01.05.2022.

ME TKD ITF Chorvátsko Poreč.pdfJANTERlogo SZTKDPredchádzajúci predĺžený víkend počas Veľkonočných sviatkov a rovnako aj tento víkend využívajú reprezentanti Slovenska v Taekwon-DO ITF na dolaďovanie svojej formy pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy Taekwon- Do ITF,  ktoré sa uskutočnia v termíne od 26.04. - 01.05.2022 v chorvátskom meste Poreč.  Výber piatich reprezentantov Slovenska TKD ITF medzi ktorými sú seniori : Jakub Tomáš, Ľubomír Vrábeľ, Samuel Olejár a juniorky Tereza Kručayová a Karolína Lenhardtová  pred svojím odchodom na ME do Chorvátska absolvujú posledné fázy prípravy v telocvični domáceho klubu ŠK TKD GE- BAEK Prešov pod drobnohľadom reprezentačných trénerov  Veroniky Juríkovej a Marcela Petra za pomoci ostatných členov domáceho klubu.

Dňa 26.4.2022 (utorok) skoro ráno odchádza výber reprezentácie Slovenska TKD ITF doplnení o ďalších členov výpravy do dejiska ME TKD v meste Poreč Chorvátsko, kde po ich príchode hneď v utorok prebehne registrácia na súťaž, pričom samotné váženie bude dňa 27.04.2022. Vozidlo na cestu reprezentačnému výberu zapožičala firma JANTER z Ovčieho, ktorá je niekoľko ročným podporovateľom a sponzorom domáceho klubu ŠK TKD GE-BAEK Prešov a SZ TKD ITF. Služby tejto firmy v podobe zapožičania dopravných prostriedkov domáci klub využíva pri cestách na súťaže na Slovensku aj v Európe. Za prejavenú podporu a dôveru vedeniu firmy JANTER s.r.o., týmto ďakujeme.» viac informácií

no comments

Skúšky na vyššie technické stupne Prešov dňa 7.04.2022

Dňa 7.4.2022 sa v telocvični domovského klubu ŠK TKD GE-BAEK Prešov konali skúšky na vyššie technické stupne.  Na tomto páskovaní sa zúčastnili aj členovia nášho klubu u ktorých tréneri zhodnotili, že sú na páskovanie dostatočne pripravení: Ela Skirková, Hana Skirková, Lucia Gumanová, Alitea Dukovská a Janka Bartková.  Naša dlhoročná členka a jedna z najpoctivejších v účasti na tréningoch Janka Bartková musela bohužiaľ pre silné bolesti v kolene páskovanie prerušiť. Všetci ostatní členovia z  nášho klubu svoje skúšky na vyššie technické skúšky úspešne zvládli.

Týždeň pred tým v sobotu dňa 2.4.2022 sa úspešne zúčastnili v poľskom meste Lublin skúšok na majstrovsky stupeň v Taekwon-Do ITF I. dan. dve členky z  nášho klubu, Tereza Kručayová a Karolína Lenhardtová sa skoro ráno v sprievode trénera Marcela Petra a Pavla Lenhardta vybrali do poľského mesta Lublin, kde mali naplánované skúšky na majstrovsky stupeň I dan. Taekwon-Do ITF. Obidve členky nášho klubu svoje skúšky nielenže úspešne zvládli, ale si od skúšajúceho inštruktora Mariusza Ceslika, ktorý páskovanie viedol vypočuli aj slová pochvaly. V mene vedenia klubu obom dievčatám k úspešnému zvládnutiu skúšok na I. dan. blahoželáme. Veríme, že pre ďalších nádejných členov z nášho klubu to bude pozitívna motivácia k poctivému cvičeniu a zdokonaľovaniu svojich schopností, zručnosti, znalostí a vedomostí v Taekwon-Do ITF.

» viac informácií

no comments

Výsledky 2. kolo Slovenská liga TKD PONTE Smolenice 9.04.2022

taekwondo_logoV priebehu druhej aprílovej soboty dňa  9.04.2022 sa konalo 2. kolo súťaže Slovenská liga Taekwon - Do ITF PONTE. Súťaž bola organizovaná ŠK Drako Smolenice pod hlavičkou Slovenského zväzu TKD ITF a uskutočnila sa v telocvični ZŠ Smolenice na ul. Komenského č. 3. Súťažilo sa rovnako, ako u nás v Prešove vo všetkých štyroch súťažných disciplínach (súborné cvičenia, športový zápas, prerážacie techniky a špeciálne techniky) v kategóriách žiaci-čky do  8 rokov, ml. žiaci-čky do 10 rokov, starší  žiaci-čky do 13 rokov, juniori-ky, seniory-ky. Dvanásťčlenná výprava súťažiacich z  nášho klubu doplnená o troch rozhodcov vybojovala celkom 29 cenných kovov. Z toho boli 2 bronzové, 15 strieborných a 12 zlatých medailí. Okrem medailí boli organizátorom vyhodnocované a odovzdávané aj individuálne ocenenia za najlepších jednotlivcov v príslušných vekových kategóriách zo štyroch súťažných disciplín. Ela Skirková získala pohár v kategórii najlepšia žiačka do 13r. Zo strany vedenia klubu všetkým členom nášho klubu za predvedené výkony ďakujeme a zároveň im blahoželáme k zisku cenných kovov. Zvlášť chceme zablahoželať aj naším šiestim súťažiacim - začiatočníkom z ktorých sa niektorí prvý respektíve druhý krát postavili na súťažné tatami a ochutnali pocit súťaženia. Veríme, že ich tieto úspechy povzbudili a motivovali nielen do ďalšieho cvičenia ale aj do ďalšieho súťaženia.

» viac informácií

no comments