Mesto Prešov v roku 2022 poskytlo na rozvoj športu ŠK Gebaek dotáciu vo výške 3.565€. Ďakujeme.

Projekt je podporený sumou 3.000€ z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2022.

Vianočná párty ŠK TKD GE-BAEK Prešov 16.12.2022

D2E06A0D-A2B1-41B1-92A8-27C2745B828AVšetkých členov nášho klubu, rodičov,  priateľov a nadšencov Taekwon-da a nášho klubu pozývame  na tradičný predvianočný večierok , ktorý sa bude konať  v telocvični  TKD  Ge-Baek Prešov, v piatok dňa 16.12. so začiatkom o 17.00hod. Počas večierku budú pre deti pripravené hry a  možno príde aj Mikuláš. Šikovní/né pekári a pekárky, cukrári a cukrárky sa môžu pochváliť svojím umením a priniesť ochutnať vianočné cukrovinky a iné lakocinky. Svoju účasť, ako aj účasť detí je potrebné zapísať do 12.12. na papier, ktorý bude visieť v telocvični. Na všetkých sa už teraz veľmi Tešíme. 
 
 
 
 

no comments

Oceňovanie Talentov za rok 2022 organizované ABC Centrom voľného času Prešov PKO Čierny Orol

IMG_1734 IMG_1735Dňa 20.11.2022 sa v estrádnej sále Parku kultúry a oddychu Čierny Orol v Prešove uskutočnilo oceňovanie talentov za jednotlivé krúžky a voľnočasové aktivity ABC Centrá voľného času so sídlom Októbrová 30 Prešov. Za kategóriu šport bola medzi najlepšími ocenená aj členka ŠK TKD GE-BAEK Prešov Karolína Lenhardtová, ktorá svojimi výkonmi a dosiahnutými výsledkami v podobe získaných medailí na prestížnych športových podujatoiach v Taekwon- Do ITF v  tomto roku zaujala širokú verejnosť.

no comments

BALKAN OPEN CUP SIBIU, RUMUNSKO, výsledky zo súťaže

6 CENNÝCH KOVOV BALKAN OPEN CUP A POHÁR PRE KAJU

Prešovskí taekwondisti dosiahli na prvom ročníku novovytvoreného Balkan open Cupu v Rumunskom Sibiu výborné výsledky. V konkurencii viac ako 400 súťažiacich zo šiestich krajín získali pre náš klub 1 zlatú, 2 strieborné a 3 bronzové medaily. 

V prvom súťažnom dni dostali priestor juniori a seniori. Krátko po deviatej hodine sa do ringu postavil senior Ľubo Vrabeľ v disciplíne tuly do 1. DANU. V zápase o medailu podľahol Rumunovi v celkovom výsledku 0:5. Ľubov výkon bol ovplyvnený aj chorobou no napriek tomu podal veľmi kvalitný výkon. Súčasne s ním nastúpila do sparingu Veronika Juhosová v kategórii do 50 kilogramov. Veronika v boji o finále podľahla Rumunke 0:4 po kvalitnom výkone. Pre Veroniku to znamenalo zisk bronzovej medaile. Následne na tuly farebných pásov nastupoval Samuel Rašman, no v prvom kole bol nad jeho sily Bulhar v pomere 0:5. 
V poobednom programe nastúpili do tulov junioriek do 1. DANU Karolína Lenhardtová a v kategórii farebných pásov Lucia Gumanová, Veronika Juhosová a Hanka Skirková. Karolína vypadla v prvom kole s Rumunkou 0:5. Veronika prehrala v ťažkom zápase v prvom kole s neskoršou šampiónkou Bulharkou 1:4. Hanka prvý zápas vyhrala po vyrovnanom výkone tesne 3:2 s reprezentantkou Slovinska no následne v druhom kole bola nad jej sily Rumunka, ktorej podľahla 0:5. Najďalej až do finále dokráčala Lucia, keď pri svojej medailovej jazde zdolala najprv Rumunku, potom v „slovenskom derby“ Mariannu Vrabcovú z klubu Delta Veľký Šariš, Následne vo štvrť a semifinále dve Rumunky a vo finále bola nad jej sily bulharská súperka. Lucia pridala následne aj bronz v sparingu do 60 kilogramov. Karolína pridala do svojej zbierky zlato zo špeciálnych techník, kde v rozoskakovaní deklasovala všetky svoje súperky a striebro zo sparingu do 65 kilogramov. Po dvoch vyhratých zápasoch v skupine bola vo finálovom zápase nad jej sily rumunská súperka. Karolína zároveň získala aj pohár pre najlepšiu seniorku celého turnaja. Juniorky sa ešte v závere dňa predstavili v tímovom sparingu v zložení Karolína, Veronika, Lucia a Hanka. Všetky dievčatá vo svojich zápasov siahli skoro až na dno svojich síl, no ani to nestačilo na rumunské súperky a naše dievčatá sa do ďalších bojov nedostali. Treba však povedať, že pätica súperiek z Rumunska boli vo vyšších váhových kategóriách ako naše dievčatá a už pri nástupe do prvého zápasu sme vzhľadom na počet našich dievčat prehrávali výsledkom 4:0. Aj napriek tomu dievčatá trénerov predvedenými výkonmi v zápasoch veľmi potešili a veríme, že táto disciplína by mohla byť pre nás aj na veľkých podujatiach zdrojom pre medailové úspechy.

V druhý súťažný deň sme mali v hre naše kadetky Elu Skirkovú a Natáliu Korytárovú. Obe nastúpili v kategórii farebných pasov v disciplíne tul. Ela v prvom zápase po nepochopiteľnom verdikte rozhodcov prehrala s Bulharkou tesne 2:3 hoc v polovici zápasu bol stav 3:2 pre našu Elu. Natália sa po sérii víťazstiev dostala do boja o medailu, no ani heroický výkon Natálke nestačil a v boji o medailu prehrala s Rumunkou 1:4. Následne sa naše dievčatá presunuli do ringu pre špeciálne techniky. Obe skočili základné výšky v jedinom prevádzanom kope yop chagi s preletom nad páskou a postúpili do rozskokov. Ela v poradí druhy rozskok už nezvládla a obsadila pekné 5. miesto. Natálii sa podarilo kopnúť stanovenú výšku a napokon sa radovala s bronzovej medaily. Ela poobede ešte nastúpila na tatami v disciplíne sparing no po kvalitnom výkone prehrala s Rumunkou 0:4. Všetkým našim bojovníkom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubov, kvalitné a oduševnené výkony a úspešným držiteľom kovov k ich zisku srdečne blahoželáme, vedenie klubu.

» viac informácií

no comments

BALKAN OPEN CUP Sibiu 17. -20.11.2022 Rumunsko

SIBIUDňa 17.11.2022 štvrtok vyráža výprava prešovských taekwondistov na ďalšiu výzvu. Tentokrát do Rumunského mesta Sibiu, kde sa v termíne od 17. - 20.11.2022 koná medzinárodná súťaž Taekwon - Do ITD BALKAN OPEN CUP. Na tejto súťaži sa výber členov nášho klubu predstaví po prvý krát. Súťaže organizované rumunským zväzom Taekwon -Do ITF sú na vysokej organizačnej úrovni  s veľmi silne zastúpenou konkurenciou súťažiacich z viacerých krajín Európy. Doposiaľ je na súťaž prihlásených vyše 400 súťažiacich z  34 klubov zo 6 krajín: Slovenska, Slovinska, Bulharska, Bosny a Hercegoviny, Grécka a domáceho Rumunska. Z dôvodu zranení z poslednej súťaže, chorôb a iných osobných povinností  na tejto súťaži sa za ŠK TKD GE-BAEK Prešov zúčastnia kadetka Ela Skirková, juniori Karolína Lenhardtová, Lucia Gumanová a senior Ľubomír Vrábeľ, ktorý bude plniť aj úlohu trénera. Tento výber doplnia ešte členovia z ďalších dvoch klubov organizovaných pod hlavičkou SZ TKD ITF konkrétne Veronika Juhosová, Natália Korytárová a Samuel Rašman. Vo štvrtok prebehne povinná registrácia a od piatka do nedele nám držte palce a my pôjdeme samozrejme, že úplné bomby. Ako jeden z dvojice trénerov a vodič v jednej osobe bude na tomto podujatí tento výber viesť Tomáš Olejár. » viac informácií

no comments

Slovenský pohár TKD ITF Smolenice 12.11.2022, Rezultáty zo súťaže.

IMG_1507 IMG_1509V druhú novembrovú sobotu dňa 12.11.2022 bola na súťažnom programe členov klubov Slovenského zväzu Taekwon - Do ITF  naplánovaná súťaž Slovenský pohár TKD ITF pre žiakov, kadetov a juniorov vo všetkých súťažných disciplínach Taekwon -Do ITF. Súťaž sa konala v telocvični v Smoleniciach pod hlavičkou SZ TKD ITF a organizačne je zastrešil domáci klub ŠK- Drako Smolenice. Hneď ráno prebehla povinná registrácia všetkých súťažiacich, nasledovala porade trénerov aj rozhodcov a mohli sme o 09.15 h začať súťažiť od tých najmenších kategórií. Farby nášho klubu na tejto súťaži hájilo celkom 18 súťažiacich, 4 rozhodcovia, 3 tréneri a niekoľko nadšených rodičov. Celkovo členovia nášho klubu na tejto súťaži získali 39 medailí z toho  18   zlatých, 12 strieborných a 9 bronzových.  Dve členky nášho klubu na súťaži získali aj poháre pre najlepších vo svojich vekovej kategórii: Ela Skirková pohár za najlepšiu " Kadetku" a Katka Šalamonová získala pohár za najlepšiu "Juniorku" tejto súťaže. Na zisku medailí za náš klub sa podieľali žiaci/ky Matej Andrejko, Erik Švec, Ela Stašová, Natália Satvárová, Daniela Obročníková, David Steranka, Tomáš Valigura, Martin Höger, Marek Höger, Bruno Džuzbera, Samuel Janko, Ela Skirková a Romana Gallová, juniori/ky Katka Šalamonová, Kartolína Lenhardtová, Lucia Gumanová, Teresa Kručayová a Samuel Karniš. Všetkým členom nášho klubu, ktorí získali medaile blahoželáme a ďakujeme im za reprezentáciu nášho klubu aj mesta Prešov na tejto súťaži. Zároveň vyjadrujeme poďakovanie ďalším členom nášho klubu ktorí  na tejto súťaži boli v pozícii rozhodcov, trénerov a fanúšikov. Veríme, že tieto úspechy budú pre všetkých členov nášho klubu aj pre tých ktorým sa tento krát na súťaži darilo menej ako by sami očakávali motiváciou do ďalších tréningov. Výsledky v podobe dobrých výkonov a získaných medailí sú výsledkom vašej účasti a tvrdej práce na všetkých tréningoch vedenie klubu.  

Dňa 11.11.2022 sa v Smoleniciach uskutočnilo zasadnutie Výkonného výboru SZ TKD ITF na ktorom prebehla voľba nového prezidenta SZ TKD ITF a voľba nových členov do jednotlivých funkcií a volených orgánov SZ TKD ITF.  Novým prezidentom sa stal Matej Košalko, novým generálnym sekretárom bola zvolená Frederika Ivanocová, nová viceprezident pre školsko – technické záležitosti a reprezentačný tréner bola zvolená Martina Lenhardtová (pomocný tím trénerov tvoria Veronika Juríková, Marcel Perto a Jakub Tomáš), nový viceprezident pre rozhodcovské záležitostí bol zvolený Samuel Olejár, staronovým viceprezident pre rozvoj Západného a Stredného Slovenska bol zvolený Dárius Kneppo,  staronovým viceprezident pre rozvoj Východného Slovenska bol zvolený Tomáš Olejár a novým  viceprezident pre vzťahy s verejnosťou a médiami bol zvolený Ľubomír Vrábeľ. Všetkým zvoleným členom vedenia SZ TKD ITF touto blahoželáme a veríme, že spolu budeme ďalej pokračovať v rozvíjaní,  napredovaní  a posúvaní všetkých členských  klubov organizovaných pod hlavičkou zväzu , jednotlivých členov klubov, trénerov aj rozhodcov.    » viac informácií

no comments

Prijatie u primátorky mesta Prešov 02.11.2022

IMG_3730 IMG_3732 IMG_3738Dňa 02.11.2022 prijala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová na pôde mestského úradu v Prešove dve členky nášho klubu ŠK TKD GE-BAEK Prešov  Karolínu Lanhardtovú a Luciu Gumanovú, ktoré sú zároveň v reprezentačnom výbere Slovenska Taekwon-Do ITF spolu s prezidentom klubu Ing.  Tomášom Olejárom. Zástupcovia nášho klubu pozvanie pani primátorky samozrejme, že prijali a s pani primátorkou strávili príjemné popoludnie spoločným sedením a rozhovor, ktorý sa prevažne týkal športovej činnosti oboch členiek nášho klubu a ich posledného úspechu v podobe zisku cenných kovov na prestížnom športovom podujatí, akým  bol Svetový pohár Taekwon - Do ITF, ktorý sa uskutočnil v termíne od 1. - 9.10.2022 v prístavnom meste Koper v Slovinsku. Pani primátorka sa v rozhovore zaujímala nielen o športovú kariéru oboch členiek nášho klubu, ale rovnako aj o ich ďalších mimo športových záujmoch o ich cieľoch v osobnom, ale aj športovom živote. U pani primátorky sme strávili príjemné chvíle, kde na záver bola zo strany pani primátorky dievčatám  odovzdaná malá pozornosť, ako gratulácia k dosiahnutým výsledkom, vzornému reprezentovaniu nášho klubu a mesta Prešov a  nechýbala ani spoločná fotografia všetkých zúčastnených na tomto príjemnom stretnutí. Na záver  v mene nášho klubu vyjadrujeme poďakovanie pani primátorke za príjemné stretnutie a rovnako aj za finančnú podporu, ktorou  mesto Prešov už niekoľko rokov prispieva k rozvoji mládežníckych zložiek nášho klubu v tomto športe.       

 » viac informácií

no comments

Slovenský POHÁR TAEKWON-DO ITF

logo SZTKDVážený pán prezident/ ka, predseda/ kyňa ,vedúci/ a klubu, dovoľujem si Vás pozvať na Slovenský Pohár  TAEKVON-DO ITF  žiakov, kadetov a  juniorov,  ktorý sa uskutoční na adrese -  Základná škola Smolenice, Komenského 3,  919 04 Smolenice  dňa 12.11.2022. Súťaží sa v disciplínach TUL, TÍM TUL, MATSOGI, ŠPECIÁLNE TECHNIKY, POWER TEST. Propozície na túto sútaž si môžete pozrieť, alebo stiahnuť  tu: Propozicie Slovensky pohar 2022

 » viac informácií

no comments